• NBD profils Draugiem.lv
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Agneses Uzules personālizstāde

Agneses Uzules personālizstāde

|13.06.2018.|

Nacionālā botāniskā dārza oranžērijā no 20. jūnija līdz 29. jūlijam būs apskatāma mākslinieces Agneses Uzules personālizstāde “Dimensijas”.
Grafiķe un mūziķe Agnese Uzule mākslu izmanto kā instrumentu, kas skatītājam piedāvā apstāties, ieskatīties, sajust, kādi procesi notiek kā paša vērotāja iekšienē, tā arī visā apkārtesošajā realitātē, un konstatēt, cik paralēli līdzīgi notiek šie procesi. 
“To nemieru, kas urda meklēt patiesību, es ielieku radošajā darbībā. Es nerādu to, ko var nofotogrāfēt, tam ir paredzēta tehnika. Es rādu to, ko cilvēks savā ātrajā un aprobežotajā ikdienā ir aizmirsis - dievišķo harmoniju, skaistumu, un mīlestību. Kamēr cilvēks nav līdz galam atcerējies, kā tas ir - starot, tikmēr tuvākais, kur to meklēt, ir floras un faunas izpausmē. Daba ir viss.”
Izstādes vieta un saturs ir savienoti likumsakarīgi, ļaujot skatītājam sapludināt botāniskā dārza oranžērijas brīnišķīgās ekspozīcijas apskati ar izstādes baudīšanu.
Sietspiežu sēriju “Dimensijas” veido mākslinieces diplomdarbs, kas radīti, iedvesmojoties no autorei būtiskiem orientieriem: dabas elementiem, misijas meklējumiem, dziļuma psiholoģijas, psihonautikas, daudzdimensionalitātes un sakrālās ģeometrijas; to visu pasniedzot caur savu personīgo interpretācijas prizmu.

Ieeja: iegādājoties ieejas biļeti botāniskajā dārzā, oranžērijas darba laiks no trešdienas līdz svētdienai, no 9:00 līdz 18:00. 

  

Projekta „Bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas ex situ infrastruktūras izveide” (3DP/3.4.1.3.0/11/IPIA/VARAM/001) finansējuma saņēmējs ir VZI APP "Nacionālais botāniskais dārzs".

Projekta administratīvās, finanšu un tehniskās vadības uzraudzību nodrošina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.