• NBD profils Draugiem.lv
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Izstāde “Esam gaisā Rasas krāsās 2018. gada vasarā”

Izstāde “Esam gaisā Rasas krāsās 2018. gada vasarā”

|14.09.2018|

No 15. septembra līdz 28.oktobrim Salaspilī, Nacionālā botāniskā dārza oranžērijā ir apskatāma tuvu pie simts bērnu radošo darbu izstāde “Esam gaisā Rasas krāsās 2018. gada vasarā”.

Sešās dažādās  tematiskās darbnīcās bērni un jaunieši vecumā no 5.-14. gadiem mērķtiecīgi un aizrautīgi zīmēja, veidoja, filcēja, līmēja, locīja un krāsoja. Profesionālu pasniedzēju vadībā bērni iepazinās ar vizuālās mākslas dažādām tehnikām. Mozaīkas tehnikas darbi tapa stikla mākslinieces Renātes Kalmikovas vadībā, krāsu un līniju kompozīcijas - pie mākslinieces Laumas Palmbahas, tekstila materiālu smalkumu iepazina mākslinieces Līvas Kaprāles vadītajās nodarbībās. Jūgendiskie metāla vijumi un torņu arhitektūra tika veidoti pie Dionisija Miončinska.

Mākslas pamatu apguves nodarbībās dalībnieki skicēja dabas studijas Nacionālā botāniskā dārza teritorijā. Rīgas Zoodārzā bērni pētīja dažādu dzīvnieku acu atšķirības, kukaiņu formas un gaismēnu rotaļas. Pēc redzētā un piedzīvotā spilgtos un priecīgos krāsu toņos tapa izstādē redzamie radošie darbi “Rasas krāsu” mākslas darbnīcās Ikšķilē, Kalēju ielā 3.

Lai saulainās vasaras krāsainās rasas lāses vēl ilgi sasilda izstādes veidotāju un skatītāju sirdis!

Paldies Ikšķiles novada pašvaldībai par finansiālu atbalstu, lai biedrība “Rasas krāsas” varētu realizēt kultūras un mākslas projektus!

Paldies Nacionālā botāniskā dārza kolektīvam par iespēju iekārtot šo izstādi!

Paldies visiem bērnu vecākiem un bērniem par līdzdalību “Rasas krāsu” radošo ideju īstenošanā!

 

Biedrības”Rasas krāsas” radošā kolektīva vārdā
Lauma Palmbaha
Mag/art, projektu vadītāja,
mākslas pedagogs
www.rasaskrasas.lv

 

Ieeja: iegādājoties ieejas biļeti botāniskajā dārzā, oranžērijas darba laiks no trešdienas līdz svētdienai, no 9:00 līdz 18:00. 

 

Projekta „Bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas ex situ infrastruktūras izveide” (3DP/3.4.1.3.0/11/IPIA/VARAM/001) finansējuma saņēmējs ir VZI APP "Nacionālais botāniskais dārzs".

Projekta administratīvās, finanšu un tehniskās vadības uzraudzību nodrošina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.