• NBD profils Draugiem.lv
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Keramika, tekstils, veidošana

|14.02.2018.|

"Nacionālais Botāniskais dārzs Salaspilī  ir Ķekavas Mākslas skolas ilgstošs sadarbības partneris, jo  šeit ir ļoti patīkami strādāt ar audzēkņiem plenērā un veidot augu studijas.

Ķekavas Mākslas skola ir lielāko Latvijas mākslas skolu skaitā, tajā mācās 260 audzēkņi. Izglītības programmā tiek apgūti 16 mācību priekšmeti. Bērni zīmē, glezno, veido kompozīcijas  dažādos materiālos un apgūst keramiku, tekstilu, vides mākslu, fotomākslu, grafiku, datorgrafiku, animāciju un dizaina pamatus.

Šajā izstādē gribam apmeklētājiem parādīt mūsu audzēkņu  darbus, kuri veidoti  keramikas veidošanas un tekstila nodarbībās, kuras vada pieredzējuši mākslinieki – mākslas pedagogi – Liene Ratnika, Ilona Korņilko, Iveta Šveisberga, Ieva Kalniņa un Zīle Ozoliņa-Šneidere.

Veidošanā bērni darbojas ar dažādiem materiāliem - mālu, plastilīnu, akmens masu, porcelānu, ģipsi un dažādiem netradicionāliem materiāliem, šajā priekšmetā audzēkņi attīsta telpisko uztveri un domāšanu.

Tekstila nodarbībās audzēkņi iepazīstas ar dažādām tekstilmākslas tehnikām, veidojot darbus zīda apgleznošanā, filcēšanā, vilnas velšanā, auduma apdrukā u.c. Darbojoties ar dažādiem audumiem, iepazīstot to īpašības un faktūras, tiek attīstītas arī šūšanas un izšūšanas iemaņas. Tik pat svarīgs kā pats radošais darbs, svarīga ir arī materiāla sagatavošana darbam un gatavā darba noformēšana un eksponēšana. Audzēkņi veic uzdevumus, kas saistīti ar tērpa vai priekšmetu ( rotaslietu, rotaļlietu, sadzīves priekšmetu u.c.) dizainu.

Keramikas stundās audzēkņi apgūst pamatiemaņas sīkplastikas formu un trauku veidošanā, attīstot formas, plastikas un proporciju izjūtu. Audzēkņi iepazīst un izzina keramiskos materiālus, apgleznošanas tehnikas, apgūst dažādu priekšmetu grupu veidošanas, dekorēšanas  un  formu stilizācijas pamatprincipus.

Ceram, ka Jums patiks mūsu sagatavotā izstāde!"

Ķekavas Māksla skolas lielo un mazo mākslinieku saime

 

Ieeja: iegādājoties ieejas biļeti botāniskajā dārzā, oranžērijas darba laiks no trešdienas līdz svētdienai, no 9:00 līdz 18:00. 

  

Projekta „Bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas ex situ infrastruktūras izveide” (3DP/3.4.1.3.0/11/IPIA/VARAM/001) finansējuma saņēmējs ir VZI APP "Nacionālais botāniskais dārzs".

Projekta administratīvās, finanšu un tehniskās vadības uzraudzību nodrošina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.