• NBD profils Draugiem.lv
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Nāciet uz Nacionālo botānisko dārzu vērot dabas mošanos!

Nāciet uz Nacionālo botānisko dārzu vērot dabas mošanos!

|22.03.2019|

Pirmās pavasara vēstneses – sniegpulkstenītes ir pilnos ziedos. Eranšu dzelteno ziedu paklāji jau sāk bālēt, toties sniegarozes plaukst aizvien bagātīgāk. No zemes dūšīgi spraucas krokusi un zilsniedzītes. Akmeņdārzā var apbrīnot neparastākus pavasara sīpolaugus – īrisus, pavasara vēlziedes. Arī oranžērijā apskatāmi dažādi acij tīkami brīnumi.  Japānas eriobotrija, kas savvaļā aug Ķīnā un Japānā, nogatavinājusi dzeltenus augļus, kuri pazīstami ar vārdu “lokvats”. Tropu zālē lielos ziedkopu ķekarus ver greznā medinilla, kas savvaļā sastopama Filipīnās. Agrāk kā parasti savu ziedēšanu sākuši lodveida kaktusi – eskobarijas.

Pie mums gaidīti ne vien augu, bet arī putnu vērotāji. Dārza dīķos pavasarī mēdz nolaisties migrējošie ūdensputni, piemēram, gauras. Mūsu gulbju pāris dīķa saliņā jau ierīko ligzdu. Koku zaros vītero strazdi, žubītes, zaļžubītes, debesīs lirina cīruļi.

Ieeja: iegādājoties ieejas biļeti botāniskajā dārzā, oranžērijas darba laiks no trešdienas līdz svētdienai, no 10:00 līdz 19:00. 

 

Projekta „Bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas ex situ infrastruktūras izveide” (3DP/3.4.1.3.0/11/IPIA/VARAM/001) finansējuma saņēmējs ir VZI APP "Nacionālais botāniskais dārzs".

Projekta administratīvās, finanšu un tehniskās vadības uzraudzību nodrošina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.