• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Salaspils MMS vizuāli plastiskās mākslas nodaļas 30 gadu jubilejas izstāde

Salaspils MMS vizuāli plastiskās mākslas nodaļas 30 gadu jubilejas izstāde

|18.05.22.|

Izstāde Nacionālā botāniskā dārza oranžērijā veltīta Salaspils Mūzikas un mākslas skolas vizuāli plastiskās mākslas nodaļas 30 gadu jubilejai. Audzēkņi darbus veikuši pie skolotājām – Māras Veitneres (tekstils) un Ivetas Aigares (keramika). Izstādē piedalās visu  klašu audzēkņi.

Pirmās klases audzēkņi keramikā veidojuši reljefas mājiņas, kā arī oranžērijas ziedu kolekciju papildinājuši ar pašu veidotām ziedu bļodiņām un augu lapām. Audzēkņi risinājuši tēmu par daudzveidīgajām jūras zivīm un putniem.

Otrās klases audzēkņi pētījuši cilvēka sejas vaibstus, ietverot tos portretos. Viņi pētījuši akmens laikmeta keramiku – neolītu, kā arī mēģinājuši augu motīvus ietvert nelielā paplātē. Tika veidotas arī dzīvnieku figūras kā krājkases.

Trešās klases audzēkņi iedziļinājušies seno grieķu trauku tradīcijās.

Piektās klases audzēkņi veidojuši kompozīcijas reljefā apļa formā. Smalkās tējas krūzītes ar apakštasītēm tika apdarinātas ar augu un ziedu motīviem. Arī viņu veidotās baltās un melnās vāzes ar caurumiem rotā šo izstādi.

Sestās klases veikums vērojams grāmatu vāku dizainā. Katrs audzēknis darbojies pie paša izvēlētas grāmatas vāka ilustrēšanas keramikas materiālā.

Savukārt tekstildarbi – auduma maisiņi ir tapuši šī mācību gada laikā vaska batikas tehnikā.

Sestās klases audzēkņi ir pētījuši senās Ēģiptes mākslu un kultūru, tāpēc uz maisiņiem attēloti atbilstoši motīvi.

Trešās klases audzēkņi studēja augus un ziedus, kurus stilizēja un veidoja pašizdomātā kompozīcijā.

 

 

Ieeja: iegādājoties apvienoto dārzu ieejas biļeti, oranžērijas darba laiks no trešdienas līdz svētdienai, 10.00-19.00.

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.