• NBD profils Draugiem.lv
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Druva

Ģints: Airenes
Sekcija (šķirņu grupa): Airenes
Suga: Lolium multiflorum LamL.
Šķirne: 'Druva'
Selekcionārs: I. Holms
Selekcijas vieta: Priekuļu LIS
Selekcijas-introdukcijas gads: 1989
Selekcionāra tiesību turētājs: AREI (Agroresursu un Ekonomikas Institūts)
Šķirnes apraksts:

Viengadīgā airene (Lolium multiflorum LamL.)

 

Viengadīgā airene 'Druva' ir skrajceru virszāle ar bagātīgi lapotiem dzinumiem. Šķirne izveidota hibridizācijas ceļā no „Barenza”un Kameke”. Sākotnējais nosaukums „Uva”.Viena no augstražīgākajām un ātraudzīgākajām lopbarības kultūrām. Ataugšanas spējas ļoti labas. Veģetācijas periodā iegūst 3-5 pļāvumus. Izturība pret slimībām laba. Izmantojama siena un zaļās masas ražošanai ar mitrumu nodrošinātās minerālaugsnēs un iekultivētos zāļu purvos. Kā virsaugs ilggadīgo, pļaujamo zālāju un ganību zāļu maisījumos, lai jau sējas gadā iegūtu agru un augstu zaļās masa un siena ražu. Piemērota audzēšanai bioloģiskā lauksaimniecībā. 

Godalgas: -
Genofonda turētāji:

Latvijas kultūraugu gēnu banka, AREI

Bibliogrāfija:

Gadsimts lauksaimniecības pētījumos un selekcijā, APP valsts Priekuļu laukaugu selekcijas institūts, 2013. ISBN 978-9934-8039-1-8

Druva
Apraksta autors: Baiba Osmane

Slavas zāle tapusi projekta „Latvijas izcelsmes dekoratīvo augu ekspozīcijas un virtuālās „Nacionālās selekcijas slavas zāles” izveide NBD Salaspilī” (Reģ. Nr. 1-08/259/2016) ietvaros. Projekts tiek realizēts ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, īstenojot projektu aktivitāti “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”.

-Latvija 100-