• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Vulkāns

Ģints: Lilijas
Sekcija (šķirņu grupa): Āzijas liliju hibrīdi
Suga: -
Šķirne: 'Vulkāns'
Selekcionārs: Antra Balode
Selekcijas vieta: Saulkrasti
Selekcijas-introdukcijas gads: 1996
Selekcionāra tiesību turētājs: Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Lielā iela 2, Jelgava, LV-3001
Šķirnes apraksts:

Morfoloģija. Ziedi uz sāniem, spilgti sarkani ar tumši violetsarkanu vidusdzīslu un ēnojumu un sīku, melnu punktējumu, 16 cm diametrā, putekšņi tumši sarkani. Augstums 100 cm. Zied jūlija vidū. Spēcīgs ziedkāts, izturīga pret slimībām.

Ekoloģija.  Vēlams stādīt saulainā vietā, trūdvielām bagātā, labi drenētā smilšmāla augsnē. Nozīme. Ieteicama grupu stādījumiem vai atsevišķi apstādījumos un dārzos.

Godalgas:

“Lilium Balticum” diploms par 2.vietu 1b grupā 2012.g., 3.vietu 1b grupā 2014.g. liliju izstādē Dabas muzejā.

Genofonda turētāji:

Antra Balode

Bibliogrāfija:

A. Balode Puķkopība: Dārza puķes. R. Burtene, 2016. – 352 lpp.

Vulkāns
Apraksta autors: Antra Balode

Slavas zāle tapusi projekta „Latvijas izcelsmes dekoratīvo augu ekspozīcijas un virtuālās „Nacionālās selekcijas slavas zāles” izveide NBD Salaspilī” (Reģ. Nr. 1-08/259/2016) ietvaros. Projekts tiek realizēts ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, īstenojot projektu aktivitāti “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”.

-Latvija 100-

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.