• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Viktors

Ģints: Kauleņkoki
Sekcija (šķirņu grupa): Persiki
Suga: Persica vulgaris (sin. Prunus persica)
Šķirne: 'Viktors'
Selekcionārs: Viktors Vārna
Selekcijas vieta: LU Botāniskais dārzs
Selekcijas-introdukcijas gads: 1973
Selekcionāra tiesību turētājs: -
Šķirnes apraksts:

Šķirne iegūta krustojot ‘Ziemeļu pesiku’ ar ‘Vezuvs’.


Morfoloģija. Liela auguma koks, ar skraju vainagu. Ziedi lieli, tumšī rozā. Lapas plātnes zaļas, garas un ar īsu, zaļu kātiņu. Augļi lieli, ieapaļi, dzelteni, saules pusē ar sārtu vaidziņu. Mīktums spilgri dzeltens, sulīgs, saldskābs. Ap kauliņu mīkstums nedaudz nokrāsojies sarkans. Miziņa plāna, un klāta ar matiņiem. Kauliņš vidēji liels, labi atdalās no mīkstuma. Augļa vidējā masa 120-150 g. Augļi ienākas augusta otrajā pusē. Samērā ziemcietīga un ļoti ražīga šķirne. Ārā cieš no lapu čokurošanās.
Ekoloģija. Samērā ziemcietīga un ļoti ražīga šķirne. Labāka augļu kvalitāte ir, ja audzē neapkurinātā siltumnīcā, tad arī neslimo (ārā cieš no lapu čokurošanās). Kā visiem persikiem, patīk auglīga un labi drenēta augsne, ja veģetācijas periodā bijis pietiekams mitrums un gaisma, augļi ļoti skaisti un samērā lieli. Šķirne ir pašauglīga, tādēļ raža jānormē. 

Godalgas: -
Genofonda turētāji:

LU Botāniskais dārzs
Latvijas Valsts Augļkopības institūts 

Bibliogrāfija:

• Ruisa S., Kaufmane E. 2008. "Ķiršu, aprikožu un persiku
šķirnes" - Latvijas pomoloģija, LVAI, 212 lpp.
• Birulis I., Audriņa B., Ikase L., Kaufmane E., Ruisa S., Strautiņa S. u.c. 2008. "400 augļi un ogas Latvijā mūsdienu augļudārzā". Izd. Lauku Avīze, 240 lpp.

Viktors
Apraksta autors: Madara Lazdāne

Slavas zāle tapusi projekta „Latvijas izcelsmes dekoratīvo augu ekspozīcijas un virtuālās „Nacionālās selekcijas slavas zāles” izveide NBD Salaspilī” (Reģ. Nr. 1-08/259/2016) ietvaros. Projekts tiek realizēts ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, īstenojot projektu aktivitāti “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”.

-Latvija 100-

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.