• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Burve

Ģints: Lilijas
Sekcija (šķirņu grupa): Āzijas liliju hibrīdi
Suga: -
Šķirne: 'Burve'
Selekcionārs: Ādolfs Zorgevics
Selekcijas vieta: LU Botāniskais dārzs
Selekcijas-introdukcijas gads: 1988
Selekcionāra tiesību turētājs: -
Šķirnes apraksts:

Ziedu krāsa spilgti sarkana ar tumšsarkanu ēnojumu. Katrai ziedlapai sīks melns punktējums centrā un ap dzīslu oranžs ēnojums. Ziedlapu mugurpuse aveņsārta. Putekšnīcas brūnas.
Ziedi turbānveida, vērsti uz lēju. Lapas tumši zaļas, spīdīgas, lancetiskas. Stublājs ar brūnu ēnojumu, gluds. H-130-150 cm.
Labi vairojas ar sīksīpoliņiem, kas veidojas pie stublāja pamata.  

Godalgas: -
Genofonda turētāji:

LU Botāniskais dārzs

Bibliogrāfija: -
Burve
Apraksta autors: Inese Nāburga - Jermakova

Slavas zāle tapusi projekta „Latvijas izcelsmes dekoratīvo augu ekspozīcijas un virtuālās „Nacionālās selekcijas slavas zāles” izveide NBD Salaspilī” (Reģ. Nr. 1-08/259/2016) ietvaros. Projekts tiek realizēts ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, īstenojot projektu aktivitāti “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”.

-Latvija 100-

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.