• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Laimes Spēle

Ģints: Lilijas
Sekcija (šķirņu grupa): Āzijas liliju hibrīdi
Suga: -
Šķirne: 'Laimes Spēle'
Selekcionārs: Ādolfs Zorgevics
Selekcijas vieta: LU Botāniskais dārzs
Selekcijas-introdukcijas gads: 1993
Selekcionāra tiesību turētājs: LU Botāniskais dārzs
Šķirnes apraksts:

‘Saulkrasti’ x ‘Rotaļa’
Ziedu krāsa koši dzeltena (14A), centrs zaļš, ir daži punkti. Ziedlapu vidū, virs zaļā centrā izteikts oranždzeltens (23A) traips. Ziedlapu mugurpuse spoži dzeltena (13B). Putekšņi brūni. Putekšņlapas un drīksna zaļgandzeltenas.
Ziedlapu malas viegli viļņainas, gals stipri atlocīts.
Viegla smarža.
Ziediem zvaigžņu forma, diametrs 8 cm. Ziedi vērsti uz augšu. Lapas tumši zaļas, spīdīgas, plati lancetiskas. Stublājs brūnzaļš, gluds. H-110 cm. Uz tā 9 un vairāk ziedi uz gariem kātiem.
Zied jūlija sākumā  

Godalgas: -
Genofonda turētāji:

LU Botāniskais dārzs

Bibliogrāfija:

The International Lily Register and Checklist 2007. Second Supplement. RHS, 2010. 60p

Laimes Spēle
Apraksta autors: Inese Nāburga - Jermakova

Slavas zāle tapusi projekta „Latvijas izcelsmes dekoratīvo augu ekspozīcijas un virtuālās „Nacionālās selekcijas slavas zāles” izveide NBD Salaspilī” (Reģ. Nr. 1-08/259/2016) ietvaros. Projekts tiek realizēts ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, īstenojot projektu aktivitāti “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”.

-Latvija 100-

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.