• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Trimda

Ģints: Lilijas
Sekcija (šķirņu grupa): Āzijas liliju hibrīdi
Suga: -
Šķirne: 'Trimda'
Selekcionārs: Ādolfs Zorgevics
Selekcijas vieta: LU Botāniskais dārzs
Selekcijas-introdukcijas gads: 1977
Selekcionāra tiesību turētājs: LU Botāniskais dārzs
Šķirnes apraksts:

Ziedu krāsa spilgti sarkana ar spēcīgu melnu punktējumu. Ziedlapas vidū ir dzeltena svītra, pie pamatnes gaiši dzeltens ēnojums. Pārziedot izbālē. Ziedlapas mugurpuse tumši sarkana. Ziedlapas gals atlocīts.
Pumpuri viegli apmatoti.
Zieda diametrs 12 cm, ziedi vērsti sānis un augšup. Ķekarveida ziedkopā ap 7 ziediem.
Lapas tumši zaļas. Stublājs gluds, brūns. H- 90 cm.
Zied jūlija vidū.  

Godalgas: -
Genofonda turētāji:

LU Botāniskais dārzs

Bibliogrāfija:

Latvijas selekcionāru izveidoto liliju šķirņu reģistrs, ‘Lilium Balticum’, 2000. 47 lpp

Trimda
Apraksta autors: Inese Nāburga - Jermakova

Slavas zāle tapusi projekta „Latvijas izcelsmes dekoratīvo augu ekspozīcijas un virtuālās „Nacionālās selekcijas slavas zāles” izveide NBD Salaspilī” (Reģ. Nr. 1-08/259/2016) ietvaros. Projekts tiek realizēts ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, īstenojot projektu aktivitāti “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”.

-Latvija 100-

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.