• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Priedula

Ģints: Lilijas
Sekcija (šķirņu grupa): Trompetliliju hibrīdi
Suga: -
Šķirne: 'Priedula'
Selekcionārs: Ādolfs Zorgevics
Selekcijas vieta: LU Botāniskais dārzs
Selekcijas-introdukcijas gads: 1992
Selekcionāra tiesību turētājs: LU Botāniskais dārzs
Šķirnes apraksts:

Sējenis 169-S-F x ‘Atvasara’
Balta zieda iekšpuse ar sārtumu, kas pastiprinās ziedam pārziedot (33D), īpaši pie centrālās dzīslas un malām. Centrā līdz zl pusei spilgti dzeltens krāsojums (20A). Ziedlapu ārpuse gaiši violeta, īpaši pie centrāldzīslas un pie pamatnes. Putekšņi brūni, drīksna zaļganbrūna.
Zieds 15 cm diametrā. Ziedlapu malas gandrīz gludas, gali atlocīti.
Lapas zaļas, spīdīgas. Stublājs violets. H-130 cm.
Sīpoli violeti.
Zied jūlija vidu. 

Godalgas: -
Genofonda turētāji:

LU Botāniskais dārzs

Bibliogrāfija:

The International Lily Register and Checklist 2007, First Supplement. 2009, 63p.

Priedula
Apraksta autors: Inese Nāburga - Jermakova

Slavas zāle tapusi projekta „Latvijas izcelsmes dekoratīvo augu ekspozīcijas un virtuālās „Nacionālās selekcijas slavas zāles” izveide NBD Salaspilī” (Reģ. Nr. 1-08/259/2016) ietvaros. Projekts tiek realizēts ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, īstenojot projektu aktivitāti “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”.

-Latvija 100-

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.