• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Sirmiņi

Ģints: Lilijas
Sekcija (šķirņu grupa): Āzijas liliju hibrīdi
Suga: -
Šķirne: 'Sirmiņi'
Selekcionārs: Andris Krūmiņš
Selekcijas vieta: “Sirmiņi”, Blomes pagasts
Selekcijas-introdukcijas gads: 2000
Selekcionāra tiesību turētājs: -
Šķirnes apraksts:

Āzijas liliju hibrīdu grupa I, apakšgrupa I b/c

 

Morfoloģija. Gaiši dzeltenas krāsas ziedi ar izkaisītu Tango zīmējumu pa pusziedlapu, ziedlapu gali atliekti. Ziedkāts zaļganbrūns, ziedu skaits ~8 gab., 12cm diametrā. Augstums – 0.7m.

Ekoloģija. Zied jūlija pirmajā dekādē.

Nozīme. Šķirne piemērota stādījumiem dārzos un apstādījumos. Ieteicama grieztiem ziediem vai kā akcents ziedu kompozīcijās. 

Godalgas: -
Genofonda turētāji:

A.Krūmiņa liliju audzētava Blomes pag. “Sirmiņos”

Bibliogrāfija: -
Sirmiņi
Apraksta autors: A. Krūmiņš

Slavas zāle tapusi projekta „Latvijas izcelsmes dekoratīvo augu ekspozīcijas un virtuālās „Nacionālās selekcijas slavas zāles” izveide NBD Salaspilī” (Reģ. Nr. 1-08/259/2016) ietvaros. Projekts tiek realizēts ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, īstenojot projektu aktivitāti “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”.

-Latvija 100-

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.