• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Pirmais tango

Ģints: Lilijas
Sekcija (šķirņu grupa): Āzijas liliju hibrīdi
Suga: -
Šķirne: 'Pirmais tango'
Selekcionārs: Andris Krūmiņš
Selekcijas vieta: “Sirmiņi”, Blomes pagasts
Selekcijas-introdukcijas gads: 1992
Selekcionāra tiesību turētājs: Andris Krūmiņš
Šķirnes apraksts:

Āzijas liliju hibrīdu grupa I, apakšgrupa I a-b/c

 

Morfoloģija. Pamatkrāsa dzeltena, zieda centrā tumšs Tango tipa plankums, pa ziedlapas vidu to sadala gaiša svītriņa, ziedlapas šauras. Iegūts no krustojumiem ar V.Orehova putekšņiem no Nakts Tango sējeņiem. Liliju selekcijā pasaulē tik blīvs un tumšs punktu sabiezinājums zieda centrā vēl nebija redzēts, tāpēc šī šķirne guva ievērību gan Holandē, gan Amerikā.

Ekoloģija. Zied jūlija vidū.

Nozīme. Šķirne piemērota stādījumiem dārzos un apstādījumos un kolekcijām.

Godalgas:

Diploms Lilium Balticum izstādē 1993.gadā par hibrīdu.

Genofonda turētāji:

A.Krūmiņa liliju audzētava Blomes pag. “Sirmiņos”

Bibliogrāfija: -
Pirmais tango
Apraksta autors: Andris Krūmiņš

Slavas zāle tapusi projekta „Latvijas izcelsmes dekoratīvo augu ekspozīcijas un virtuālās „Nacionālās selekcijas slavas zāles” izveide NBD Salaspilī” (Reģ. Nr. 1-08/259/2016) ietvaros. Projekts tiek realizēts ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, īstenojot projektu aktivitāti “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”.

-Latvija 100-

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.