• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Svētrīts

Ģints: Lilijas
Sekcija (šķirņu grupa): Āzijas liliju hibrīdi
Suga: -
Šķirne: 'Svētrīts'
Selekcionārs: Andris Krūmiņš
Selekcijas vieta: “Sirmiņi”, Blomes pagasts
Selekcijas-introdukcijas gads: 2007
Selekcionāra tiesību turētājs: Andris Krūmiņš2.vieta Ic grupā 2013.gada izstādē.
Šķirnes apraksts:

Āzijas liliju hibrīdu grupa I, apakšgrupa I c/d

 

Morfoloģija. Bāli dzeltenas krāsas “čalmveida” zieds, centrā rozā plankums, brūni putekšņi, kā arī nedaudzi brūni punkti zieda centrā. Augstums – 0,8cm, ziedu skaits ~10 gab. Neizplaukušie pumpuri ir dekoratīvi, jo krāsas ziņā dalās precīzi uz pusēm – pie kāta tie ir rozā, tālāk zaļi dzelteni. Izplaukstot zieds iegūst izlīdzinātāku krāsu ar rozā krāsas niansi.

Ekoloģija. Zied jūlija vidū.

Nozīme. Šķirne piemērota stādījumiem dārzos un apstādījumos.

Godalgas:

2.vieta Ic grupā 2013.gada izstādē.

Genofonda turētāji:

A.Krūmiņa liliju audzētava Blomes pag. “Sirmiņos”

Bibliogrāfija:

“Lauku avīzes” tematiskais izdevums “Liliju avīze”

Svētrīts
Apraksta autors: Andris Krūmiņš

Slavas zāle tapusi projekta „Latvijas izcelsmes dekoratīvo augu ekspozīcijas un virtuālās „Nacionālās selekcijas slavas zāles” izveide NBD Salaspilī” (Reģ. Nr. 1-08/259/2016) ietvaros. Projekts tiek realizēts ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, īstenojot projektu aktivitāti “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”.

-Latvija 100-

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.