• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Brālītis Trusītis

Ģints: Lilijas
Sekcija (šķirņu grupa): Āzijas liliju hibrīdi
Suga: -
Šķirne: 'Brālītis Trusītis'
Selekcionārs: Guntis Grants
Selekcijas vieta: Daugmale
Selekcijas-introdukcijas gads: 2008
Selekcionāra tiesību turētājs: -
Šķirnes apraksts:

Āzijas liliju hibrīdu grupa I, apakšgrupa I a/bc

Balti, nelieli zvaigžņveida ziedi ar zaļganu nektāriju, putekšnīcas reducētas - bezputekšņu. Šīs šķirnes īpatnība - ziedi dažkārt mēdz mainīt krāsu uz gaiši rozā un atpakaļ uz baltu. Dobē vienlaikus var ziedēt gan balti, gan rozā ziedi. Zied jūlija sākumā, zieda diametrs 12 cm, augstums 80 - 90 cm. Šķirne piemērota audzēšanai dārzos un apstādījumos.

Godalgas: -
Genofonda turētāji:

Guntis Grants

Bibliogrāfija:

Avīze „Neatkarīgā” 2009. g. 17. jūlijs.

Brālītis Trusītis
Apraksta autors: Guntis Grants

Slavas zāle tapusi projekta „Latvijas izcelsmes dekoratīvo augu ekspozīcijas un virtuālās „Nacionālās selekcijas slavas zāles” izveide NBD Salaspilī” (Reģ. Nr. 1-08/259/2016) ietvaros. Projekts tiek realizēts ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, īstenojot projektu aktivitāti “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”.

-Latvija 100-

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.