• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Melnā Pasaka

Ģints: Lilijas
Sekcija (šķirņu grupa): Āzijas liliju hibrīdi
Suga: -
Šķirne: 'Melnā Pasaka'
Selekcionārs: Andris Krūmiņš
Selekcijas vieta: “Sirmiņi”, Blomes pagasts
Selekcijas-introdukcijas gads: 2015
Selekcionāra tiesību turētājs: Andris Krūmiņš
Šķirnes apraksts:

Āzijas liliju hibrīdu grupa I, apakšgrupa I c/cd

Morfoloģija. Zieds gandrīz melns, ziedi vērsti uz leju, ziedlapas izteikti atliektas atpakaļ. Tumšais krāsojums aizņem gandrīz visu ziedlapu, tikai paši ziedlapu galiņi parāda sākotnējo gaišo krāsu. Uz tumšā fona izceļas gaišie putekšņu kātiņi un drīksna. Brūni putekšņi, tumši ziedkāti ar tumši zaļām lapām. Ziedu skaits – vairāk par 10 gab.

Ekoloģija. Zied jūlija vidū.

Nozīme. Šī lilija iegūta 25 gadu laikā neatlaidīgi krustojot melnu liliju ar melnu liliju ar vēl melnāku, kamēr beigās sasniegts neparasts rezultāts, kur tumšais krāsojums aizņem gandrīž visu ziedu. Šķirne piemērota stādījumiem dārzos un apstādījumos, kolekcijās.

Godalgas: -
Genofonda turētāji:

A.Krūmiņa liliju audzētava Blomes pag. “Sirmiņos”

Bibliogrāfija: -
Melnā Pasaka
Melnā Pasaka
Apraksta autors: Andris Krūmiņš

Slavas zāle tapusi projekta „Latvijas izcelsmes dekoratīvo augu ekspozīcijas un virtuālās „Nacionālās selekcijas slavas zāles” izveide NBD Salaspilī” (Reģ. Nr. 1-08/259/2016) ietvaros. Projekts tiek realizēts ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, īstenojot projektu aktivitāti “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”.

-Latvija 100-

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.