• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Kristālpils

Ģints: Lilijas
Sekcija (šķirņu grupa): Trompetliliju hibrīdi
Suga: -
Šķirne: 'Kristālpils'
Selekcionārs: Andris Krūmiņš
Selekcijas vieta: “Sirmiņi”, Blomes pagasts
Selekcijas-introdukcijas gads: 2010
Selekcionāra tiesību turētājs: Andris Krūmiņš
Šķirnes apraksts:

Trompetliliju hibrīdu grupa VI a/a

Morfoloģija. Izteikti zaļas trompetes, ziedu centri plaukstot spilgti zaļi, vēlāk kļūst gaišāki. Trompetes forma saglabājas perfekta visu ziedēšanas laiku. Smaržīga.

Ekoloģija. Zied jūlija otrajā pusē.

Nozīme. Šķirne piemērota stādījumiem dārzos un apstādījumos, kā arī grieztajiem ziediem. Trompetes ar zaļās krāsas pārsvaru iegūtas, krustojot baltās šķirnes ar nedaudz zaļām, pēc tam iegūtos sējeņus ar šķirni “Fanfare” putekšņiem, nākošajos gados atkal nostiprinot ar “Cristal Palace” putekšņiem. Darbs ir veikts 10-12 gadu garumā, lai iegūtu vēlami.ās īpašības: stingru ziedkātu, ziedkopas pakāpeniskumu, lai ziedi izkārtojas 2-3 stāvos. Ziedam jābūt kā vaskā grieztam ar biezām ziedlapām, vēlams brūni putekšņi.

Godalgas: -
Genofonda turētāji:

A.Krūmiņa liliju audzētava Blomes pag. “Sirmiņos”

Bibliogrāfija:

Latvijas preses izdevumos un dārzkopības žurnālos

Kristālpils
Kristālpils
Kristālpils
Apraksta autors: Andris Krūmiņš

Slavas zāle tapusi projekta „Latvijas izcelsmes dekoratīvo augu ekspozīcijas un virtuālās „Nacionālās selekcijas slavas zāles” izveide NBD Salaspilī” (Reģ. Nr. 1-08/259/2016) ietvaros. Projekts tiek realizēts ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, īstenojot projektu aktivitāti “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”.

-Latvija 100-

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.