• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Bordo

Ģints: Lilijas
Sekcija (šķirņu grupa): Trompetliliju hibrīdi
Suga: -
Šķirne: 'Bordo'
Selekcionārs: Andris Krūmiņš
Selekcijas vieta: “Sirmiņi”, Blomes pagasts
Selekcijas-introdukcijas gads: 2000
Selekcionāra tiesību turētājs: Andris Krūmiņš
Šķirnes apraksts:

Starpgrupu hibrīdi, LA apakšgrupa VIII ab/b

Morfoloģija. Tumši sarkana ar biezām ziedlapām, centrā nedaudz punktu, oranži putekšņi. Saulē ziedi neizbalo. Augstums – 1m, ziedu skaits ap 10 gab.

Ekoloģija. Zied jūlija otrajā pusē.

Nozīme.  VIII grupai pieder pie liliju starpgrupu krustojumiem, kas izveidoti krustojot Āzijas lilijas ar L.longiflorum un nosauktas par LA lilijām. Noderīga grieztiem ziediem, pumpuri izplaukst līdz pēdējam, krāsa neizbalo. Vidēji izturīga pret pelēko puvi. Salnās un bargās ziemās vēlams piesegt ar mulču.

Godalgas: -
Genofonda turētāji:

A.Krūmiņa liliju audzētava Blomes pag. “Sirmiņos”

Bibliogrāfija:

“Lauku avīzes” tematiskais izdevums “Liliju avīze”

Bordo
Bordo
Apraksta autors: Andris Krūmiņš

Slavas zāle tapusi projekta „Latvijas izcelsmes dekoratīvo augu ekspozīcijas un virtuālās „Nacionālās selekcijas slavas zāles” izveide NBD Salaspilī” (Reģ. Nr. 1-08/259/2016) ietvaros. Projekts tiek realizēts ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, īstenojot projektu aktivitāti “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”.

-Latvija 100-

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.