• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Dvēseļu Putenis

Ģints: Lilijas
Sekcija (šķirņu grupa): Starpgrupu hibrīdi
Suga: -
Šķirne: 'Dvēseļu Putenis'
Selekcionārs: Andris Krūmiņš
Selekcijas vieta: “Sirmiņi”, Blomes pagasts
Selekcijas-introdukcijas gads: 2000
Selekcionāra tiesību turētājs: Andris Krūmiņš
Šķirnes apraksts:

Starpgrupu hibrīdi, LA apakšgrupa VIII ab/b

Morfoloģija. Zieda krāsa plaukstot ir gaiši dzeltena. Ziedēšanas gaitā kļūst  balta, punktojums neizbalo, zied ilgstoši. Ziedlapu klāj sarkanbrūns SPRK (spreckles) punktojums, kas nosedz gandrīz visu ziedlapu. Augstums – 1m, ziedu skaits ~10 gab.

Ekoloģija. Zied jūlija otrajā pusē.

Nozīme. VIII grupai pieder pie liliju starpgrupu krustojumiem, kas izveidoti krustojot Āzijas lilijas ar L.longiflorum un nosauktas par LA lilijām. Šķirne nosaukta par godu strēlnieku tēmai A.Grīna romānā “Dvēseļu putenis”.Šķirne piemērota stādījumiem dārzos un apstādījumos, kā arī grieztajiem ziediem. 

Godalgas:

1.vieta 2005.gada Lilium Balticum izstādē.

Genofonda turētāji:

A.Krūmiņa liliju audzētava Blomes pag. “Sirmiņos”

Bibliogrāfija:

“Lauku avīzes” tematiskais izdevums “Liliju avīze”

Dvēseļu Putenis
Dvēseļu Putenis
Apraksta autors: Andris Krūmiņš

Slavas zāle tapusi projekta „Latvijas izcelsmes dekoratīvo augu ekspozīcijas un virtuālās „Nacionālās selekcijas slavas zāles” izveide NBD Salaspilī” (Reģ. Nr. 1-08/259/2016) ietvaros. Projekts tiek realizēts ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, īstenojot projektu aktivitāti “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”.

-Latvija 100-

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.