• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Himēra

Ģints: Lilijas
Sekcija (šķirņu grupa): Starpgrupu hibrīdi
Suga: -
Šķirne: 'Himēra'
Selekcionārs: Andris Krūmiņš
Selekcijas vieta: “Sirmiņi”, Blomes pagasts
Selekcijas-introdukcijas gads: 2000
Selekcionāra tiesību turētājs: Andris Krūmiņš
Šķirnes apraksts:

Starpgrupu hibrīdi, LA apakšgrupa VIII  ab/c

Morfoloģija. Neparasts dabas brīnums – uz viena ziedkāta divu krāsu ziedi – rozā un dzeltenīgi. Zinātnieki šo parādību drīzāk kā mutāciju. Krāsu kombinācija nav noturīga, citu gadu šādas ziedu krāsas atšķirības var neparādīties konkrētajam liliju sīpolam, bet pārādīties blakus augošajai šīs sugas lilijai, piem., vienam ziedam 3 ziedlapas rozā, bet pārējām ziedlapām viena puse ziedlapas var būt gaiša. Tumšs stublājs un biezs, tumši zaļš lapojums. Augums – 1m, ziedu skaits ~5-6 ziedi uz viena ziedkāta, putekšņi brūni.

Ekoloģija. Zied jūlija otrajā pusē.

Nozīme. Šķirne piemērota grieztajiem ziediem. Var audzēt dārzā kā neparastu kolekcijas augu, kas katru sezonu uzziedēs citādā kombinācijā. 

Godalgas: -
Genofonda turētāji:

A.Krūmiņa liliju audzētava Blomes pag. “Sirmiņos”

Bibliogrāfija: -
Himēra
Apraksta autors: Andris Krūmiņš

Slavas zāle tapusi projekta „Latvijas izcelsmes dekoratīvo augu ekspozīcijas un virtuālās „Nacionālās selekcijas slavas zāles” izveide NBD Salaspilī” (Reģ. Nr. 1-08/259/2016) ietvaros. Projekts tiek realizēts ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, īstenojot projektu aktivitāti “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”.

-Latvija 100-

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.