• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Majestāte

Ģints: Lilijas
Sekcija (šķirņu grupa): Starpgrupu hibrīdi
Suga: -
Šķirne: 'Majestāte'
Selekcionārs: Andris Krūmiņš
Selekcijas vieta: “Sirmiņi”, Blomes pagasts
Selekcijas-introdukcijas gads: 2014
Selekcionāra tiesību turētājs: Andris Krūmiņš
Šķirnes apraksts:

Starpgrupu hibrīdi, OT liliju grupa VIII b/c

Morfoloģija. Balta pamatkrāsa ar iezaļganu toni, zieda centrs tumši dzeltenbrūns, ziedlapu centrā brūns svītrojums, reljefas nektārrievas, ziedlapām stingra faktūra. Oranži putekšņi. Zieda ārpuse pie pamatnes ir violeta, kas ziedlapu galos iegūst zaļganu toni. Noturīgs ziedkāts. Augums – 1.5m, ziedu skaits ~8 gab. Neuzkrītoša smarža. Krustojumā izmantoti Pizzaz un Oriental 4n putekšņi.

Ekoloģija. Zied augustā.

Nozīme. Šķirne piemērota stādījumiem dārzos un apstādījumos, kā arī grieztajiem ziediem. 

Godalgas: -
Genofonda turētāji:

A.Krūmiņa liliju audzētava Blomes pag. “Sirmiņos”

Bibliogrāfija:

“Lauku avīzes” tematiskais izdevums “Liliju avīze”

Majestāte
Majestāte
Apraksta autors: Andris Krūmiņš

Slavas zāle tapusi projekta „Latvijas izcelsmes dekoratīvo augu ekspozīcijas un virtuālās „Nacionālās selekcijas slavas zāles” izveide NBD Salaspilī” (Reģ. Nr. 1-08/259/2016) ietvaros. Projekts tiek realizēts ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, īstenojot projektu aktivitāti “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”.

-Latvija 100-

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.