• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Daiga

Ģints: Lilijas
Sekcija (šķirņu grupa): Austrumliliju hibrīdi
Suga: -
Šķirne: 'Daiga'
Selekcionārs: Andris Krūmiņš
Selekcijas vieta: Carnikava
Selekcijas-introdukcijas gads: 1995
Selekcionāra tiesību turētājs: Andris Krūmiņš
Šķirnes apraksts:

Austrumliliju hibrīdu grupa VII _/b

Morfoloģija. Balta ar tumši rozā punktiem, dzeltenu vidusdzīslu, centrā rozā ietonējums, ārpuse balta ar tumšāku vidusdzīslu. Ziedlapu malas viegli kruzuļotas. Putekšņi oranži, gari ziedkāti. Smaržīga. Augums – 1.20m.

Ekoloģija. Zied augusta sākumā.

Godalgas:

II vieta 1996.gada Lilium Balticum izstādē

Genofonda turētāji:

A.Krūmiņa liliju audzētava Blomes pag. “Sirmiņos”

Bibliogrāfija:

“Lauku avīzes” tematiskais izdevums “Liliju avīze”

Daiga
Apraksta autors: Andris Krūmiņš

Slavas zāle tapusi projekta „Latvijas izcelsmes dekoratīvo augu ekspozīcijas un virtuālās „Nacionālās selekcijas slavas zāles” izveide NBD Salaspilī” (Reģ. Nr. 1-08/259/2016) ietvaros. Projekts tiek realizēts ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, īstenojot projektu aktivitāti “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”.

-Latvija 100-

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.