• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Eksplozija

Ģints: Lilijas
Sekcija (šķirņu grupa): Āzijas liliju hibrīdi
Suga: -
Šķirne: 'Eksplozija'
Selekcionārs: Guntis Grants
Selekcijas vieta: Daugmale
Selekcijas-introdukcijas gads: 2007
Selekcionāra tiesību turētājs: -
Šķirnes apraksts:

Āzijas liliju hibrīdu grupa I, apakšgrupa I a/c

Tumši dzelteni zvaigžņveida ziedi ar izteiktu, dekoratīvu, gandrīz melnu punktējumu un svītrojumu uz 2/3 ziedlapas. Nektāriji gaiši, putekšņi oranžbrūni. Zied bagātīgi, ir pumpursīpoli. Zied jūlija vidū. D - 14 cm, A - 110 cm.
Šķirne piemērota audzēšanai dārzos un apstādījumos. 

Godalgas: -
Genofonda turētāji: -
Bibliogrāfija:

Lauku avīzes tematiskā avīze „Lilijas” III izdevums 2007. g.

Eksplozija
Eksplozija
Apraksta autors: -

Slavas zāle tapusi projekta „Latvijas izcelsmes dekoratīvo augu ekspozīcijas un virtuālās „Nacionālās selekcijas slavas zāles” izveide NBD Salaspilī” (Reģ. Nr. 1-08/259/2016) ietvaros. Projekts tiek realizēts ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, īstenojot projektu aktivitāti “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”.

-Latvija 100-

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.