• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Hameleonu Rotaļa

Ģints: Lilijas
Sekcija (šķirņu grupa): Āzijas liliju hibrīdi
Suga: -
Šķirne: 'Hameleonu Rotaļa'
Selekcionārs: Guntis Grants
Selekcijas vieta: Daugmale
Selekcijas-introdukcijas gads: 2015
Selekcionāra tiesību turētājs: -
Šķirnes apraksts:

Āzijas liliju hibrīdu grupa I, apakšgrupa I a/c

Dūmakaini rozā zvaigžņveida ziedi ar dzeltenīgu ēnojumu ziedlapu malās un tumšāku, izteiksmīgu aveņu rozā centru. Ziedēšanas laikā maina krāsu, tāpēc arī šāds nosaukums. Bagātīgi zied. Augstums 110-120 cm, ziedkopā 17-21 ziedi. Zied jūlija vidū.
Šķirne piemērota audzēšanai dārzos un apstādījumos. 

Godalgas: -
Genofonda turētāji:

Guntis Grants

Bibliogrāfija: -
Hameleonu Rotaļa
Hameleonu Rotaļa
Apraksta autors: Guntis Grants

Slavas zāle tapusi projekta „Latvijas izcelsmes dekoratīvo augu ekspozīcijas un virtuālās „Nacionālās selekcijas slavas zāles” izveide NBD Salaspilī” (Reģ. Nr. 1-08/259/2016) ietvaros. Projekts tiek realizēts ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, īstenojot projektu aktivitāti “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”.

-Latvija 100-

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.