• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Briseles Zilā

Ģints: Dienziedes
Sekcija (šķirņu grupa):
Suga: -
Šķirne: 'Briseles Zilā'
Selekcionārs: Raimonds Petrovskis
Selekcijas vieta: Rīga
Selekcijas-introdukcijas gads: 2013
Selekcionāra tiesību turētājs: R. Petrovskis
Šķirnes apraksts:

Ziedi lavandu violetzili  ar 2 gredzeniem – ārējais gredzens tumšu zils,  iekšējais  gredzens rūsgandzeltens, gaiši dzeltens centrs, ziedlapām gaiša vidusjosla. Zieda diametrs  14-15 cm, ziedneša augstums  55 cm.  Ļoti dekoratīva un labi ziedoša apstādījumos Latvijā, zied jūlijā un augustā.  Ziedu krāsu izkārtojums atgādina Eiropas Savienības zvaigznes uz zilā karoga. Viena no viszilākajām dienliliju šķirnēm. 

Godalgas: -
Genofonda turētāji:

R. Petrovskis

 

 

Bibliogrāfija:

www.hederagardens.lv

 

Briseles Zilā
Apraksta autors: NBD

Slavas zāle tapusi projekta „Latvijas izcelsmes dekoratīvo augu ekspozīcijas un virtuālās „Nacionālās selekcijas slavas zāles” izveide NBD Salaspilī” (Reģ. Nr. 1-08/259/2016) ietvaros. Projekts tiek realizēts ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, īstenojot projektu aktivitāti “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”.

-Latvija 100-

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.