• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Saule

Ģints: Lilijas
Sekcija (šķirņu grupa): Āzijas liliju hibrīdi
Suga: -
Šķirne: 'Saule'
Selekcionārs: Viktors Orehovs
Selekcijas vieta: Jēkabpils
Selekcijas-introdukcijas gads: 1987
Selekcionāra tiesību turētājs: V. Orehovs
Šķirnes apraksts:

Āzijas lilija, Ib/c

Lieli koši dzelteni ziedi ar oranždzeltenu ēnojumu zieda centrā. Putekšņi brūni. Ķekarveida ziedkopa ar plaši atvērtiem ziediem. Ziedu diametrs - 18 cm, augstums - 100 cm. Zied jūlija vidū. Triploīda šķirne - 3n. Šī uzskatāma par pirmo mākslīgi inducēto liliju poliploīdo šķirni Latvijā. ‘Saule’ ieguva milzīgu popularitāti un, pateicoties lieliskajam augšanas sparam un izturībai, 20. gs. beigās un 21. gs. pirmajos gados greznoja ļoti daudzus Latvijas dārzus. Ļoti iespējams, ka šī ir visu laiku populārākā Latvijas liliju šķirne.

Godalgas: -
Genofonda turētāji:

Guntis Grants

Bibliogrāfija: -
Saule
Saule
Saule
Apraksta autors: Guntis Grants

Slavas zāle tapusi projekta „Latvijas izcelsmes dekoratīvo augu ekspozīcijas un virtuālās „Nacionālās selekcijas slavas zāles” izveide NBD Salaspilī” (Reģ. Nr. 1-08/259/2016) ietvaros. Projekts tiek realizēts ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, īstenojot projektu aktivitāti “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”.

-Latvija 100-

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.