• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Liesmojošais Samts

Ģints: Gladiolas
Sekcija (šķirņu grupa): Sīkziedu gladiola
Suga: -
Šķirne: 'Liesmojošais Samts'
Selekcionārs: Visvaldis Viņķelis
Selekcijas vieta: Stelpe, Vecumnieku nov. Latvija
Selekcijas-introdukcijas gads: 2005
Selekcionāra tiesību turētājs: -
Šķirnes apraksts:

Tumša aveņsarkana krāsa ar ļoti stipru kruzuļojumu. Zieda centrs mazliet izgaismots. Katrai ziedlapai maza sidrabota maliņa. Zieda centrā sešas baltas putekšnīcas, kas piedod neredzētu skaistumu. Pirmais gadījums gladiolu selekcijā!!! Parasti ir trīs putekšnīcas. Ziedvārpa precīzi sakārtota ar 22 ziedpumpuriem, no kuriem atvērti 10–12 ziedi. Ļoti perspektīva šķirne agrai ziedu tirdzniecībai. 

Godalgas: -
Genofonda turētāji:

Nacionālais botāniskais dārzs

Bibliogrāfija: -
Liesmojošais Samts
Liesmojošais Samts
Apraksta autors: Visvaldis Viņķelis

Slavas zāle tapusi projekta „Latvijas izcelsmes dekoratīvo augu ekspozīcijas un virtuālās „Nacionālās selekcijas slavas zāles” izveide NBD Salaspilī” (Reģ. Nr. 1-08/259/2016) ietvaros. Projekts tiek realizēts ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, īstenojot projektu aktivitāti “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”.

-Latvija 100-

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.