• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Draiskule

Ģints: Gladiolas
Sekcija (šķirņu grupa): Lielziedu gladiola
Suga: Gladiolus hybridus
Šķirne: 'Draiskule'
Selekcionārs: Visvaldis Viņķelis
Selekcijas vieta: Stelpe, Vecumnieku nov. Latvija
Selekcijas-introdukcijas gads: 2011
Selekcionāra tiesību turētājs: -
Šķirnes apraksts:

Gaiši spilgta aveņkrāsa, apmalēs tumšāka. Apakšējās ziedlapās krēmkrāsas tonējums izraibināts ar pamatkrāsas punktiņiem. Ziedvārpa ar 9-10 atvērtiem ziediem izskatās ļoti skaista. Vienreizēji veselīgi aug. 

Godalgas: -
Genofonda turētāji:

Nacionālais botāniskais dārzs

Bibliogrāfija: -
Draiskule
Apraksta autors: Visvaldis Viņķelis

Slavas zāle tapusi projekta „Latvijas izcelsmes dekoratīvo augu ekspozīcijas un virtuālās „Nacionālās selekcijas slavas zāles” izveide NBD Salaspilī” (Reģ. Nr. 1-08/259/2016) ietvaros. Projekts tiek realizēts ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, īstenojot projektu aktivitāti “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”.

-Latvija 100-

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.