• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Ceriņu Milzis

Ģints: Gladiolas
Sekcija (šķirņu grupa): Milzu ziedu gladiola
Suga: Gladiolus hybridus
Šķirne: 'Ceriņu Milzis'
Selekcionārs: Visvaldis Viņķelis
Selekcijas vieta: Stelpe, Vecumnieku nov. Latvija
Selekcijas-introdukcijas gads: 2004
Selekcionāra tiesību turētājs: -
Šķirnes apraksts:

Liela auguma skaistas ceriņkrāsas gladiola ar vidēju kruzuļojumu. Apakšējām ziedlapām no centra tumšāks ceriņkrāsas izstarojums svītriņu veidā līdz ziedlapas vidum. Precīzi sakārtota ziedvārpa ar 26 ziedpumpuriem, 10 vienlaikus atvērtiem ziediem. Ziedlapas mitruma izturīgas ar stingru faktūru. Rīgas izstāžu favorīte 2004.,2005. gadā

Godalgas: -
Genofonda turētāji:

Nacionālais botāniskais dārzs

Bibliogrāfija: -
Ceriņu Milzis
Ceriņu Milzis
Apraksta autors: Visvaldis Viņķelis

Slavas zāle tapusi projekta „Latvijas izcelsmes dekoratīvo augu ekspozīcijas un virtuālās „Nacionālās selekcijas slavas zāles” izveide NBD Salaspilī” (Reģ. Nr. 1-08/259/2016) ietvaros. Projekts tiek realizēts ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, īstenojot projektu aktivitāti “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”.

-Latvija 100-

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.