• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Mēness Upe

Ģints: Lilijas
Sekcija (šķirņu grupa): Trompetliliju hibrīdi
Suga: -
Šķirne: 'Mēness Upe'
Selekcionārs: Guntis Grants
Selekcijas vieta: Daugmale
Selekcijas-introdukcijas gads: 2010
Selekcionāra tiesību turētājs: -
Šķirnes apraksts:

Trompetliliju hibrīdu grupa VI, apakšgrupa VI bc/b

Milzīgi, balti plaši atvērti, trompetveida ziedi ar citrondzeltenu rīklīti un oranžiem putekšņiem. Zied jūlija beigās, ziedkāta augstums – 120-150 cm. Smaržīga. Varena auguma, tetraploīda šķirne.
Šķirne piemērota audzēšanai dārzos un apstādījumos. 

Godalgas:

Lilium Balticum izstādē 2. vieta VI grupā, Rīgā 2013. g.,
Lilium Balticum izstādē 3. vieta VI grupā, Rīgā 2009. g. 

Genofonda turētāji:

Guntis Grants

Bibliogrāfija:

Avīze „Diena”, 2010. g., 12. jūlijs

Mēness Upe
Apraksta autors: Guntis Grants

Slavas zāle tapusi projekta „Latvijas izcelsmes dekoratīvo augu ekspozīcijas un virtuālās „Nacionālās selekcijas slavas zāles” izveide NBD Salaspilī” (Reģ. Nr. 1-08/259/2016) ietvaros. Projekts tiek realizēts ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, īstenojot projektu aktivitāti “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”.

-Latvija 100-

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.