• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Agrīnais Covills

Ģints: Krūmmellenes
Sekcija (šķirņu grupa):
Suga: -
Šķirne: 'Agrīnais Covills'
Selekcionārs: Alfreds Ripa
Selekcijas vieta: Nacionālais botāniskais dārzs, Miera iela 1, Salaspils, LV-2169
Selekcijas-introdukcijas gads: 1995
Selekcionāra tiesību turētājs: Nacionālais botāniskais dārzs
Šķirnes apraksts:

Pašappute veikta NBD 1988. gadā, sēklaudzis izdalīts 1995. gadā.

Šķirne vidēji agrīna, ražīga. Ogas tumši zilas, plakani apaļas. Ogu mīkstums salds ar deserta garšu. Vienas ogas vidējā masa 2,0 – 2,5 g. Vidējā ogu raža 2 kg no krūma.

Nepieciešama saulaina, no vējiem aizsargāta vieta. Augsnei jābūt ar skābu augsnes reakciju (pH 4,2 – 4,8) un organisko vielu saturam virs 3%. Sfagnu frēzkūdra ir vispiemērotākais substrāts zileņu audzēšanai. Auga apdobe sistemātiski jāuztur valga, bet stādīšanai nederēs pārmitras vietas ar ilgstoši stāvošu ūdeni. Augam ir sekla sakņu sistēma bez spurgaliņām, tādejādi auga minerālā barošanās ir apgrūtināta un specifiska. Mēslošanai var izmantot skābu vidi mīlošu augu (piem., rododendru, acāliju, skujkoku) mēslojumus, obligāti bez mangāna (Mn) klātbūtnes tajos. Katru otro gadu (vēlams rudenī) stādījumu jāmulčē ar 5 – 7 cm biezu sūnu kūdras slāni, lai uzturētu augam optimālu augsnes reakciju.

Pārtikas un ārstniecības augs, satur bioloģiski aktīvās vielas un mikroelementus. Ļoti dekoratīvs, kā ziedēšanas, tā ražas gatavošanās, bet, jo īpaši, rudens laikā ar lapu košo krāsojumu. Izmanto svaigam patēriņam, saldēšanai, džemu un sulu gatavošanai.

Godalgas: -
Genofonda turētāji:

Nacionālais botāniskais dārzs

Bibliogrāfija: -
Agrīnais Covills
Apraksta autors: NBD

Slavas zāle tapusi projekta „Latvijas izcelsmes dekoratīvo augu ekspozīcijas un virtuālās „Nacionālās selekcijas slavas zāles” izveide NBD Salaspilī” (Reģ. Nr. 1-08/259/2016) ietvaros. Projekts tiek realizēts ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, īstenojot projektu aktivitāti “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”.

-Latvija 100-

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.