• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Vilma

Ģints: Bumbieres
Sekcija (šķirņu grupa): Pyrus communis L.- mājas bumbiere
Suga: -
Šķirne: 'Vilma'
Selekcionārs: Rūdolfs Dumbravs
Selekcijas vieta: Selekcijas punkts “Iedzēni”, Madonas nov.
Selekcijas-introdukcijas gads: 1982
Selekcionāra tiesību turētājs: -
Šķirnes apraksts:

Hibrīds 1992. g. nodots pārbaudei un izvērtēšanai SIA Pūres Dārzkopības pētījumu centrs, kur tika izdalīts par šķirnes kandidātu un 2008. g. iesniegts reģistrācijai (I. Drudze).
Selekcijas apzīmējums - AMD-51-4-40
Malnavas bumbiere F1 sēklaudzis Nr31 x `Clapp`s Favourite.
Šķirne perspektīva izmantošanai gan komerciālos dārzos, gan pašpatēriņa dārzos.
Koks vidēja auguma. Vainags ieapaļi piramidāls, nesabiezinās. Viengadīgie dzinumi gari, tievi, izliekušies. Teicama ziemcietība visā Latvijā. Vidēji izturīga pret kraupi un puvēm. Ātrražīga, ļoti ražīga šķirne.
Viena no visagrākajām vasaras šķirnēm, lietošanas gatavība reizē ar vēlajām zemeņu šķirnēm – jūlija vidū – augusta sākumā, parasti 2 nedēļas. Nav glabājami, lai gan arī pārgatavi stingri turas zaros, nebirst. Augļi vidēji lieli, bumbierveida. Kāts vidēji garš, tievs, kāta bedres nav, kauss atvērts, seklā šaura bedrē. Lielāku augļu ieguvei vēlama ražas normēšana. Miza zaļgani dzeltena ar spoži sarkanu saplūdušu virskrāsu un daudziem sīkiem, gaišiem punktiņiem. Ir apsarme. Augļi ir ļoti skaisti un glezni. Miza bieza, tādēļ augļi ir transportabli. Mīkstums balts, smalkgraudains, kūstošs, bez akmensšūnām. Garša teicama, salda, bez specifiskiem aromātiem.  

Godalgas: -
Genofonda turētāji:

APP Dārzkopības institūts

Bibliogrāfija:

Kārkliņš J. Bumbieru šķirnes. Rīga-ZM, 2004. 286.lpp.
Drudze I, Lāce B. Bumbieres – Augļkopība-LV Augļkopības institūts, 2015., 148. lpp. 

Vilma
Vilma
Vilma
Apraksta autors: Inese Drudze

Slavas zāle tapusi projekta „Latvijas izcelsmes dekoratīvo augu ekspozīcijas un virtuālās „Nacionālās selekcijas slavas zāles” izveide NBD Salaspilī” (Reģ. Nr. 1-08/259/2016) ietvaros. Projekts tiek realizēts ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, īstenojot projektu aktivitāti “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”.

-Latvija 100-

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.