Sandras Sabīnes Jaundalderes personālizstāde ‘Tenerife’

Bez kategorijas

Par autori


Māksliniece, grafiskā dizainere, ilustratore literāte un dejotāja. Esmu beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju. Mācījusies Rakstnieku savienības „Literārajā akadēmijas” kursos dzeju, prozu un drāmu. Apguvusi Adobe Photoshop un maketēšanu InDesign. Ilustrējusi vairāk kā 80 grāmatas. Izdotas divas manas grāmatas – „Kampūrijas stāsti un pasakas” un poēma „ Desmit dziesmas par Balto Bruņinieku”. Dejoju mākslas performances un tradicionālos dančus. Savulaik vadīju Zinību biedrību „Gaismas Dārzs” Lielvārdē. Tagad – Mākslas studiju Salaspilī.
Literārais blogs: www.sandrasabinelitera.blogspot.com.
Ilustrāciju blogs: www.sandrasabineillustration.blogspot.com

Par izstādi „Kalnu Vējš. Kalnu Zieds”


Izstādi Nacionālā Botāniskā dārza brīnišķīgajā Oranžērijā, Salaspilī veidoju no 3 daļām, kuras harmoniski papildina viena otru. Pirmā un senākā ir lielformāta gleznojumi. Otrā – dabas skices „Tenerife” 2018.
Trešā balstās uz literāra darba – leģenda par mīlestību „Kalnu Vējš, Kalnu Zieds” tekstu un Tenerifes iespaidiem. Šo darbu sāku rakstīt 2012. Pabeidzu un ilustrēju 2020. Meklēju iespēju publikācijai. Darba rakstīšanas laikā izdzīvoju gan laimes, gan dziļa izmisuma, vilšanās un skumju brīžus. Nonācu un strādāju zemē, kura man atgādināja grāmatas leģendu pasauli. Gleznu sērija, līdzīgi kā savītie dievību un cilvēku mīlestības stāsti, norisinās mītiskā, grūti sasniedzamā zemē, kura ir nogrimusi pagātnes okeānā kā Atlantīda.
Gleznu ciklu izveidoju kā spēles atklātnes, kuras var jaukt vietām un uzdodot atbildi izvilkt kādu no aizklātām atklātnēm. Var arī spēlēt pasakas stāstīšanas spēli, ieraugot uzgleznotajos tēlos to arhetipisko nozīmi.
„Kalnu Vējš. Kalnu Zieds” gleznu – ilustrāciju cikla tapšanu atbalstīja AKKA/LAA Autoru stipendija 2020. Izstāde 2021. gadā notika Jumpravā un Lielvārdē.
Salaspilī dzīvoju kopš 2018. gada. Arī cikla gleznas tapušas te – Mākslas studijā „Vēja Puķe”, Saules ielā.


Jums ir sapnis iemācīties zīmēt un gleznot no dabas?
Tas ir iespējams!


Mākslas studija „Vēja Puķe” aicina jaunas dalībnieces un dalībniekus. Studijas notiek grupās līdz 3 cilvēkiem vai individuāli. Iespējams sagatavoties iestājeksāmeniem zīmēšanā un gleznošanā. Varu novadīt radošas, tematiskas meistardarbnīcas arī citā vietā.


Vairāk informācijas par studiju un mākslas darbi


Mākslas blogā : www.sandrasabineart.blogspot.com
Pieteikšanās dalībai Mākslas studijā „Vēja Puķe” rakstot uz e-pastu sandra.sabine.jaundaldere@gmail.com.