• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Zāļu dienas gadatirgus Nacionālajā botāniskajā dārzā

Zāļu dienas gadatirgus Nacionālajā botāniskajā dārzā

|09.06.21.|

Zāļu dienas gadatirgus šogad ir pirmais NBD organizētais stādu tirgus. Tas ir īpaši gaidīts notikums dārzkopju dzīvē, jo stādu sortimentu tirgū bagātina arī NBD izlolotie stādi, kurus citos gadatirgos iegādāties nav iespējams. Gadatirgu aicinām apmeklēt ne tikai dārzu un daiļdārzu īpašniekus, bet arī telpaugu mīļotājus, jo tiks tirgoti arī Oranžērijas sarūpētie siltzemju augi.

"NBD gadatirgi piesaista ne vien dārzkopības entuziastus, bet arī iesācējus. Laikā, kad dabā viss ir sazaļojis un neprātīgā ziedēšana uzņem apgriezienus, iedvesmu sava piemājas dārziņa apstādījumiem meklē arī jaunie dārzu saimnieki,” stāsta NBD direktors Artis Vītiņš “Ar šādu mērķi NBD ikdienā apmeklē gan jaunās ģimenes, gan jaunie dārzu īpašnieki, kas ģimenes pastaigas laikā NBD, vērojot augus mūsu dārzā, izplāno sava dārza arhitektūru."

Zāļu dienas gadatirgus apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar stādaudzētavu jaunumiem, bagātināt savu kolekciju ne tikai ar tradicionāliem dekoratīvo un pārtikas augu stādiem, bet atrast arī retus, grūti pavairojamus un eksotiskus augus. Tāpat apmeklētājiem būs lieliska iespēja iegādāties ko saimniecībā noderīgu no Latvijas amatnieku piedāvājuma, kā arī panašķoties ar kādu no mājražotāju piedāvātajiem labumiem.

Aicinām gadatirgus dalībniekus un apmeklētājus ievērot piesardzības pasākumus un rekomendācijas saistībā ar Covid-19 izplatību. Ievērosim distanci un izvairīsimies no drūzmēšanās!

 

Ieeja pasākumā: uzrādot derīgu ieejas biļeti botāniskajā dārzā.

 

NBD platība ir 129 ha. Tajā atrodas viena no lielākajām dzīvo augu kolekcijām Ziemeļaustrumeiropā, kas apvieno vienuviet vairāk nekā 13 000 augu dažādību. Rūpēs par reto augu saglabāšanu un cilvēku izglītošanu NBD kolekcijās sakopoti augi no visiem pasaules kontinentiem, izņemot Antarktīdu.

Lai veicinātu sabiedrības izpratni par dabas aizsardzības nozīmīgumu un nodotu gadu gaitā uzkrātās botānikas zināšanas nākamajām paaudzēm, pašlaik NBD teritorijā top Vides izglītības un informācijas centrs “Botania.”

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.