Arturs Bilerts ENTOMOSEJAS

Bez kategorijas

Līdz 12.oktobrim oranžērijas galerijā.

Artura aizraušanās ar dabu un tajā notiekošajiem procesiem sākās jau agrā bērnībā, kad mājās bija “minizoo” ar dažnedažādām radībām. Kopš tā laika par viņa labu palīgu kļuvis fotoaparāts.

Kukaiņos iešana reizi pa reizei sagādā pārsteigumus, izbrīnu un humora devu. Rodas pat jauni likumi! Piemēram, noejot tālu gabalu pa meža ceļiem, negadās neviens kukainis. Liekas, ka diena nav izdevusies. Tomēr, ejot atpakaļ, kukaiņu ir tik daudz, ka iezogas aizdomas – viņi taču mani katru reizi izjoko! Tā radies “Atpakaļceļa likums”, ar kuru sevi var mierināt: ja kukaiņos iešana sākumā nav veiksmīga, tad atpakaļceļā kāds kukainis būs gan.

Protams, ir veiksmīgas un ne tik veiksmīgas dienas. Jā, kukaiņi ir ļoti vērīgi un jūtīgi pret ārējās vides izmaiņām un citiem kairinājumiem, piemēram, vibrāciju. Sajūtot briesmas, tie paslēpjas no mūsu acīm. Tāpēc fotogrāfam jābūt ļoti vērīgam un ļoti pacietīgam. Brīžiem jāspēj ilgstoši uzturēties vienā vietā un gaidīt, kad kāds parādīs tev savu seju, nerunājot nemaz par to, ka kukaini uz fotosesiju ir “jāpierunā”. Kāds nevēlas bildēties un mūk, cits savukārt ir ļoti nemierīgs un kustīgs. Tāpēc katra kukaiņu fotosesija ir kā akrobātikas paraugdemonstrējums. Kā tik nav jāvārtās, kādas tik pozas nav jāieņem, lai iegūtu labu kadru!

Pētīt kukaiņus savam priekam ir liels gandarījums, tomēr vēl lielāks gandarījums ir to visu parādīt citiem, izglītot un likt iemīlēt dabu, tās daudzveidību. Makrofoto jeb fotografēšana maksimālā tuvplānā ir lielisks veids, kā to panākt.

Lai Jums patīkams ceļojums Entomosejās!

Ieeja: iegādājoties apvienoto ieejas biļeti dārzā. Pirmdienās oranžērija slēgta!