Vides izglītības centrs “Botania”

Augu valstība BOTANIA ir vieta, kur  stāsti un spēles, smaržas un skaņas  aicina ar aizrautību iepazīt augus un dabas vērtības.

Vides izglītības centra Botania galvenais uzdevums ir ar dažādiem stāstiem un faktiem, paņēmieniem un tehnoloģijām veicināt interesi par augu dzīvi. Mēs vēlamies ikkatrā modināt zinātkāri un vēlmi meklēt, atrast, pētīt, uzzināt un izprast katra auga lomu bioloģiskās daudzveidības globusā.

Botania ir 1460 m2 divstāvīga telpa, kurā vairāk nekā 100 stāsti stendos, vitrīnās un digitālās spēlēs ataino notikumus augu valstībā. Ekspozīcija ietver 6 tematus: par saknēm, stumbriem, lapām, ziediem, sēklām un augļiem.  Atsevišķa vieta atvēlēta mūsdienās tik nozīmīgiem tematiem kā ekoloģijai, bioloģiskajai daudzveidībai un botānisko dārzu misijai.

Botania ir vieta, kur raisīt interesi par augiem dažādās pieredzēs pēc ikkatra izvēles: lasāmtekstos un klausāmpasakās, taustāmos eksponātos un interaktīvajos stendos, lapu ķeršanas rotaļās un ziedu simetrijas spoguļos, digitālās spēlēs un virtuālās realitātes pieredzēs, smaržās un skaņās, vēja pieskārienos un  graudu čaboņā, pat auga valodā rakstot vēstuli un nosūtot to saviem draugiem.

“Mūsu BOTANIA aicina atklāt augu pasauli. Tā ir pilna ar stāstiem par saknēm, stumbriem, lapām, ziediem, sēklām un augļiem, lai vestu apmeklētājus aizraujošā augu pasauli izzinoši izklaidējošā ceļojumā. BOTANIA ir stāsts par daudzpusīgu zināšanu pārnesi un nodošanu cilvēcīgā, rotaļīgā un aizraujošā veidā. Zināšanām, kas var būt saistošas kā bērnam tā pieaugušajam, kā dabu zinošam tā no dabas prom esošam “, stāsta Dace Miezīte, Nacionālā botāniskā dārza Izglītības darba speciāliste un vides izglītības centra satura veidotāja.

Vides izglītības centra Botania eksponāti un izglītojošais saturs veidots no 2018. līdz 2023. gadam, īstenojot  Nacionālā botāniskā dārza dalību  Kohēzijas fonda līdzfinansētajā Vides monitoringa, kontroles un izglītības projektā Nr. 5.4.2.2/17/I/002.