Kukaiņu māju darbnīcas “Vaboli, vaboli, drusciņ acis paboli”

Nacionālā botāniskā dārza Salaspilī apmeklētājiem sestdien, 18. maijā, Gadatirgus laikā, būs iespēja iesaistīties kukaiņu māju veidošanas darbnīcās “Vaboli, vaboli, drusciņ acis paboli.

Pierīgā, tai skaitā Salaspilī, notiek strauja urbanizācija, kā rezultātā samazinās apbūvēto teritoriju bioloģiskās daudzveidība. Tādēļ ir svarīgi iedzīvotājus izglītot, iedvesmot un praktiski iesaistīt bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas veicināšanā urbānajā vidē,” uzsver projekta realizētāji Salaspils dabas draugu savienība. Lai aktualizētu informāciju par šo tēmu Gadatirgus apmeklētājiem būs iespēja izgatavot kukaiņu mājiņas līdzņemšanai, uzzināt par kukaiņu mājās mītošajiem derīgajiem kukaiņiem un viņu lomu dabas procesos. Bet jaunākiem apmeklētājiem būs piedāvāta iespēja zīmēt, krāsot vai veidot māla kukaiņus.

Projekta realizētāji cer, ka ar šīs iniciatīvas palīdzību Botāniskā dārza apmeklētāji, īpaši bērni, varēs attīstīt praktiskā darba iemaņu un māksliniecisko jaunradi, saliedēs ģimenes kopēju mērķu sasniegšanai un aizstās jau ierasto putnu būrīšu veidošanu.

Dalība darbnīcā ir bez maksas, iegādājoties Nacionālā botāniskā dārza ieejas biļeti. Norises vieta pie Oranžērijas dienvidu pusē pie strūklakas.

Projektu realizē Salaspils dabas draugu savienība sadarbībā ar Nacionālā botānisko dārzu ar Salaspils novada domes kultūras projektu atbalstu.