Iznākusi Vides izglītības centra “Botania” mobilā lietotne ar paplašinātās realitātes spēli

Bez kategorijas

Nacionālā botāniskā dārza Salaspilī Vides izglītības centrs “Botania” izstrādājis jaunu mobilo lietotni ar paplašinātās realitātes spēli “Botania iet dārzā!”, ar mērķi nodrošināt dārza apmeklētājiem jaunu pieredzi un zināšanu pārnesi par augu valstību aizraujošā veidā.

Tā būs iespēja kā maziem tā lieliem Botāniskā dārza apmeklētājiem vēl nebijušā veidā pieredzēt dārzu un iepazīt augu valstības noslēpumus. Spēle lieliski noderēs gan pastaigai vienatnē, gan ģimenes un draugu pulkā. Tā sniegs apmeklētājiem iespēju meklēt dārza teritorijā paslēpušos augu un kukaiņu 3D modeļus un uzzināt to aizraujošos stāstus.

Spēli var sākt no jebkura punkta. Pastaiga kopumā var aizņemt laiku līdz pusotrai stundai un pat ilgāk. “Viss atkarīgs no katra vērīguma, meklēšanas un brīnīšanās prieka. Spēlējot spēli, meklējot ozolzīles, mārītes, magnolijas, spožlapsenītes un vēl 16 dārza iemītnieku superspējas, laiks aizritēs piepildīti un nemanāmi. Pārsteigumi un atklājumi dārzā sagaidāmi ik uz soļa. Dārzs mainās katru dienu, katru dienu kas jauns uzziedējis, kāds augs jau sāk briedināt sēklas, kāds vēl tikai raisa pumpurus un kuplina cerus,” pauž Vides izglītības centra “Botania” kuratore Laura Līdaka.

Pastaigu taka, kas iekļauta mobilās lietotnes maršrutā ietver 20 punktus: 13 stāsti meklējami dārza āra ekspozīcijās un 6 punkti oranžērijas zālēs, bet leģenda par centra “Botania” zinātkāro pelīti atrodama pie riekstkoka līdzās vides izglītības centra ieejai. Zinātkārajiem apmeklētājiem atliek vien lejupielādēt lietotni “Botania” savā viedierīcē un doties dārzā.

Lai atrastu dārzā apslēptos paplašinātās realitātes stāstus nepieciešams aplūkot karti un dārzā meklē stendus ar attēliem, noskenēt atrasto attēlu un aplūko 3D modeļus, klikšķināt kartē uz numura ikonas un uzzināt vairāk par atrasto objektu.

Mobilā lietotne ir iegūstama Google Play / App Store vietnēs bez maksas, latviešu un angļu valodā.