Laikmetīgās keramikas izstāde “ATMOSFĒRA”

Bez kategorijas

Darta Hugo Berkmane, Sanita Čevere, Rita Pranča

Trīs mākslinieces, LMA Keramikas katedras maģistra II. kursa studentes apvienojās, lai izveidotu izstādi kā atskatu par gada laikā paveikto studiju ietvaros un ārpus tām. 

Iepriekšējais gads ir bijis notikumiem bagāts un autoru darbos ir veidojis dažādas noskaņas, kas saistītas, gan ar iekšējiem pārdzīvojumiem un notiekošo mums apkārt.

Atmosfēra dabā, sabiedrībā, savstarpējās attiecībās ir tēma, kas aplūkojama darbos.

Trīs dažādas pieredzes ceļi uz keramikas pasauli, kas saveduši kopā un vainagosies panākumiem.

Izstāde apskatāma no 24.09.- 23.10  Nacionālā botāniskā dārza gaišajā un saulainajā oranžērijā, kuras jebkuru drūmu atmosfēru spēs padarīt priecīgu.

Sanita Čevere      

Tēlniece/keramikas māksliniece. Dzīvo Ogrē. Ilggadēja TLMS “Vāpe” dalībniece un ar nelieliem pārtraukumiem jau 21 gadus piedalījusies daudzās studijas grupu izstādēs.

Nebeidzami sevis meklējumi, kino mākslas industrijā, strādājot par producenta asistenti, lokāciju menedžeri. Pabeigusi Latvijas Mākslas Akadēmijā tēlniecības apakšnozares bakalaura programmu, kur izmēģinājusi arī citus materiālus, kā akmeni, koku un čugunu, taču palikusi pie māla.

Pēc bakalaura studijām Mākslas akadēmijā strādā privāti par mālošanas pulciņa pasniedzēju bērniem, jo bērni tāpat kā māls ir veidojami jau no viņu piedzimšanas brīža, tikai mēs nekad nevaram zināt, kas no viņiem galu galā iznāks, kad viņi izies cauri “dzīves krāsns” apdedzināšanai.

Rita Pranča

Gleznotāja, keramikas māksliniece, uzņēmēja.

Dzīvo Baldonē.

Keramikai pievēršas pēc vairāku gadu nodarbošanās glezniecības jomā.  Pabeidza RDMV keramikas nodaļu 2021.gadā un tagad turpina mākslas  izglītību  LMA maģistratūrā.

Baldonē vada keramikas studiju pieaugušiem “Baldones Māksla”.

Dārta Hugo Berkmane

Keramiķe.

Keramikai nopietnāk pievērsusies kopš 2014.gada, kad uzsākusi savas gaitas PIKC “Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola”, kur ieguvusi diplomu kā materiālu dizaina speciāliste pabeidzot keramikas izstrādājumu dizaina nodaļu. Šobrīd māksliniecei ir Latvijas Mākslas akadēmijā iegūts bakalaura grāds keramikā un keramikas izzināšana tiek turpināta šobrīd studējot keramiku LMA maģistrantūrā.

Māksliniece nāk no Ķekavas, taču šobrīd savu māksliniecisko darbību turpina Ogrē, kur Radošajā kvartālā PASTS ir ierīkota keramikas darbnīca.

Autores darbiem raksturīgi ir adatu dekora izmantošana, kas tiešā nozīmē atspoguļo autores vēlmi pasargāt sevi un savu iekšējo pasauli no apkārtējās vides ietekmes.