Gleznu izstāde “Bez sentimenta”

Bez kategorijas

Labdien, cienījamais skatītāj!

Prieks tikties ar Tevi šajā zaļajā, dzīvības pilnajā namā. Es, Ramona un mani studijas biedri – Sintija, Edgars, Linda un Ļuba nākam ar vēstījumu un radīšanas prieku, lai Tev šo dienu padarītu skaistāku, krāsaināku un dzīvespriecīgāku, apmeklējot mūsu izstādi.

BEZ SENTIMENTA

Mēs neuzskaitīsim šeit  biogrāfiju datus un skaitļus, jo daudz svarīgāk par to mums šķiet tas, ko studijas RADI biedru gleznas stāsta par  vidi un dabu mums apkārt vai iedomātā pasaulē, par cilvēka spēju just, radīt un nodot savas sajūtas citiem.

Es priecājos par katru mūsu gleznu, kura rotā daudzu brīnišķīgu cilvēku mājas – draugu, radinieku vai nejaušu svešinieku dzīvesvietas Latvijā un ārpus tās.

Kopš 2017. gada februāra, kad studija tika izveidota, tajā  darbojušies un turpina gleznot dažādu profesiju un vecuma pārstāvji. Šajā izstādē pārstāvēti četri no viņiem, neskaitot mani pašu.

Sintija Siņica ir ar mākslinieka garu un izglītību radošā jomā, kaut strādā tirdzniecības un menedžmenta laukā. Pateicoties ģimenes atbalstam, Sintija atrod laiku, lai iegrimtu smalku krāsu gammas pasaulē un izbaudītu gleznošanas procesu līdz katrai sīkai niansītei ainavas radīšanas procesā.

Edgars Platpīrs, būdams praktisks un vīrišķīgs, spēj pacelties kosmiskā domu lidojumā. Kaut arī uzklausa padomus, tomēr vienmēr saglabā savu redzējumu un ideju. Šķiet, ka Edgaram studija ir tā vieta, kur var ļaut vaļu fantāzijām un eksperimentiem, ko ne vienmēr  atļauj skarbā dzīves realitāte.

Linda Pērkone studijā ienākusi salīdzinoši nesen, taču viņas domas burtiski lido. Atbraukusi no darba, spēj tūliņ redzēto saulrietu pārvērst par gleznu. Izrāvusies no uzskaites un dokumentu kārtošanas darbā, Linda pārnes uz audeklu visu, ko sev apkārt redzējusi- ceļu, kokus, puķes, ēkas,   pavasara sauli un pat biti ziedā.

Ļubovas Bojaršinovas gleznošanas prasmes nereti nākas mainīt un papildināt ar jaunu pieredzi, rosināt eksperimentēt un atraisīties, un Ļuba to arī dara, atraisot sevī arvien jaunu radīšanas prieku.

Kopā mēs esam radījuši šīs “smukās bildes”, kā par to izteiktos gleznotājs Aleksejs Naumovs.

“Jo tā gribas kaut ko skaistu!” Par spīti šim skaudrajam laikam ar skarbiem notikumiem pasaulē, mēs vēlam jums iegrimt skaistuma, dabas un fantāziju pasaulē, aizmirstot rūpes un ikdienas raizes.

Ja tas jūs iedvesmo, var mums arī pievienoties studijā, Rīgas ielā 55, Salaspilī.

Studijas vadītāja Ramona Ķiesnere.

Vairāk informācijas un gleznu:  www.ramonakiesnere.lv

Par studiju RADI:  www.studijaradi.lv

2022. gada oktobrī