Izstāde “Splendidis plantis”

Bez kategorijas

“Splendidis plantis”
(no latīņu valodas “Krāšņie augi”)

Vistumšākajā gada laikā, kad lapas nobirušas un daba gaida ziemu, Nacionālā Botāniskā dārza oranžērijā satiekas divas studijas- Salaspils gleznošanas studija RADI (vadītāja Ramona Ķiesnere) un Imantas Kultūras centra tēlotājmākslas studija UMBRA no Rīgas (vadītāja Agnija Ģērmane).

 Iedvesmojušies no oranžērijas krāšņo augu pasaules, studiju dalībnieki veido savus augus, izmantojot mākslīgus materiālus ar dažādu ķīmisko formulu nosaukumiem, bet dodot saviem darbiem dzīvību un iemiesojot tajos radošo garu.

Tieši tas raksturo cilvēkus, kas darbojas studijās savā no darba brīvajā laikā, lai savu ikdienas dzīvi veidotu krāsaināku un daudzveidīgāku. Ir labi, ja var ar to dalīties un iepriecināt arī citus.

Kā šīs studijas ir satikušās? Tas ir diezgan sens stāsts, kad Ramona (toreiz vēl Treija) savos skolas gados  satikās ar Agniju vasaras  nometnē, kuru vadīja Agnijas mamma – toreizējās Pionieru pils Tēlotājmākslas pulciņa ilggadēja pasniedzēja Lūcija Kleine.

Un nu  pēc daudzu gadu darbošanās katrai savā jomā un vietā viņas ir satikušās atkal, lai veidotu kopīgu izstādi ar savu studiju dalībnieku darbiem.

Un tad jau darbi runā paši par sevi. Kā katrs mākslinieks to redz un jūt, un nodod tālāk skatītājam savu vēstījumu par daudzveidīgo augu pasauli.

2023. gada 16. novembris – 17. decembris.

Ieeja: iegādājoties apvienoto ieejas biļeti dārzā. Pirmdienās oranžērija slēgta!