Jaunums: mūžizglītības nodarbību cikls “Invazīvie augi”

Bez kategorijas

2023. gadā aicinām iepazīties ar invazīvu sugu bioloģiju, izplatību un piesardzības pasākumiem savā dārzā.

Ciklu veido divas nodarbības, kas īpaši piemērotas senioriem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

1. nodarbība “Agresors uz palodzes”: pārsteidzoši fakti par labi pazīstamiem telpaugiem!

Mūsu telpaugu dzimtene meklējama dažādās pasaules vietās. Augot podos uz palodzes, tie priecē mūsu acis, bagātina gaisu ar skābekli un uzlabo garastāvokli. Latvijas dabā tie ārpus telpām izdzīvot nespēj. Taču daudzi mūsu telpaugi pasaulē pazīstami kā agresīvas, invazīvas sugas, kas nomāc vietējos augus un spēj nodarīt daudz posta.

Nodarbība notiks oranžērijā 2023. gada 9. martā, 13. aprīlī un 11. maijā 13.00-15.00.

Vietu skaits nodarbībā ir ierobežots, tāpēc obligāta pieteikšanās, aizpildot šo formu: https://ej.uz/izvēlies vai pa tālruni 67944610.

2. nodarbība “Invazīvie augi Latvijā: dārza krāšņums, meža posts”

Nodarbības teorētiskajā daļā pastāstīsim par invazīvo augu sugu ienākšanu un izplatību Latvijā, ar šo augu bioloģiju, piesardzības un apkarošanas pasākumiem sava mazdārziņa vai lauku sētas ietvaros.  Pēc tam dosimies izbraukumā ar elektromobili, lai iepazītos ar augiem dabā.

Nodarbība notiks 2023. gada 8. jūnijā, 13. jūlijā, 10. augustā, 14. septembrī 13.00-15.00. Vietu skaits nodarbībā ir ierobežots, obligāta pieteikšanās, aizpildot šo formu https://ej.uz/invazīvs vai pa tālruni 67944610.

Nodarbības izveidotas ar Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu projekta “Mācību siltumnīcu izveide mūžizglītības funkciju attīstībai” ietvaros. Nodarbības ir bez maksas – jāiegādājas tikai ieejas biļete Botāniskajā dārzā!