• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Fotoizstāde 'Basām kājām'

Fotoizstāde 'Basām kājām'

|06.12.2019|

Pārvietoties basām kājām ir vislabākais veids, kā sajust pasauli.
Sajust, izjust un piepildīt.
Dāvināt apkārtējiem savas sajūtas, sevi.
Noķert mirkli, ielikt to rāmītī, paturēt ilgi, ilgi…
Darīt visu tā, lai elpa aizraujas, lai acis mirdz, lai gribas iet tālāk nezināmajā.
Izkāpt no savas komforta zonas, sasniegt jaunus apvāršņus.

 

 

 

Nedaudz par izstādes dalībniekiem.

Jānis Saulītis

Pirmo fotoaparātu SMENA 8M Jānim iegādāties ieteica kaimiņu puika, ar ko kopā tika pavadīts daudz brīvā laika vēl mācoties pamatskolā. Tā kā draugam jau bija neliela pieredze šajā jomā, viņš labprāt dalījās ar savām tehniskajām zināšanām par fotografēšanu un bilžu izgatavošanu. Un tā tā lieta aizgāja.
Studiju gados vienmēr pie rokas bija uzticamais ZENIT ET. Saviesīgi vakari, balles un jubilejas studentam deva iespēju piepelnīties. Sākoties digitālajai ērai priekšroka tika dota NIKON D300 un fotografēšana kļuva par neatņemamu ikdienas hobiju, kas rada baudu sev un citiem. Ir fotografētas gan kāzas, gan izlaidumi, fotoaparāts vienmēr līdzi ir dažādos pasākumos, braucienos un vienkārši izejot pastaigāties. Savā radošajā darbībā ir veidoti kalendāri, kas ir lieliskas dāvanas radiem un draugiem.
Kā vēl vienu Jāņa hobiju var minēt dejošanu Salaspils VPDK “ŪSA”, līdz ar to kolektīva arhīvā ir daudz dažādas bildes no koncertiem, mēģinājumiem, ballītēm. Vairākus gadus tika veidoti kolektīva kalendāri, kuros tika izmantotas gan gada laikā uzņemtās bildes, gan veidotas īpašas tematiskās foto sesijas.
Ja vienā teikumā jāraksturo Jānis, tad tas ir – agri no rīta paņemt savu uzticamo fotoaparātu, kāpt uz riteņa un doties pretim saullēktam.

Toms Čaune

Toms ir dzimis 2002. gadā. Mācījies Ādažu Mākslas skolā, viņa darbi guva atzinību izstādēs. Ļoti patīk fotografēt un filmēt, tāpēc ir izvēlējies mācīties par video operatoru. Par savām fotogrāfijām ir saņēmis labas atsauksmes.
Fotografēšanu Toms ir apguvis pašmācības ceļā, daudz mācās internetā.
Ir piedalījies mākslas filmu “Nekas mūs neapturēs” un “Kur vedīs ceļš” filmēšanā, kā arī videoklipu filmēšanā.
Šobrīd Toms atrodas sava ceļa sākumā, fotografēšana ir hobijs, ko vēlas attīstīt plašāk, izmantojot dažādas tehnikas, noķert mirkli, saglabāt atmiņas.

 

Ieva Saulīte
www.basamkajam.lv

   

Ieeja: iegādājoties ieejas biļeti botāniskajā dārzā, oranžērijas darba laiks no trešdienas līdz svētdienai, no 9:00 līdz 18:00. 

 

Projekta „Bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas ex situ infrastruktūras izveide” (3DP/3.4.1.3.0/11/IPIA/VARAM/001) finansējuma saņēmējs ir VZI APP "Nacionālais botāniskais dārzs".   

 Projekta administratīvās, finanšu un tehniskās vadības uzraudzību nodrošina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.