• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Latvijas Dabas fonds aicina uz ekspozīcijas "Lauku sēta" atklāšanu Nacionālajā botāniskajā dārzā

Latvijas Dabas fonds aicina uz ekspozīcijas

|11.06.2018|

Lauku sētai – tik ierastai un vienkāršai Latvijas lauku daļai – ir ievērojama loma dabas daudzveidības uzturēšanā Latvijas lauku ainavā, turklāt gan senas, gan jaunas lauku sētas bioloģisko daudzveidību var ietekmēt ikkatrs saimnieks, tikai jāzina, kā to kopt un vairot. Jau vairāk nekā pusgadu Latvijas Dabas fonds sadarbībā ar Nacionālo botānisko dārzu Salaspilī rosās pavisam jaunā botāniskā dārza teritorijā, lai tur ierīkotu lauku sētu – ekspozīciju, kurā būs parādīts, kā ikkatrs no mums savā pagalmā var parūpēties par bioloģisko daudzveidību.

2018. gada 16. jūnijā plkst. 11.00 Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī, Miera ielā 1, aicinām uz jaunās ekspozīcijas “Lauku sēta” atklāšanu. To papildinās biologa Dr. Jāņa Gaiļa lekcija “Bioloģiskā daudzveidība lauku sētā un pagalmā”.

Pasākuma laikā Nacionālā botāniskā dārza pārstāvji iepazīstinās ar vienkāršiem veidiem un objektiem, kas veicina bioloģisko daudzveidību lauku sētā un piepilsētas vai pat pilsētas pagalmā – putnu un sikspārņu būrīšiem, žogu paraugiem, dzīvotnēm kukaiņiem un sīkbūtnēm. Savukārt Jāņa Gaiļa lekcijas laikā īpašu uzmanību pievērsīsim kukaiņiem, pastāstot, kā kukaiņi var būt saimnieciski noderīgi un palīdzēt, apputeksnējot augus un ierobežojot kaitīgos organismus.

Uz pasākumu aicināti visi interesenti! Iepriekšēja pieteikšanās OBLIGĀTA: ekskursijas@nbd.gov.lv

Ekspozīcijas izveide norisinājusies Latvijas Vides aizsardzības fonda finansētā projekta “Lauku sētas ekspozīcijas izveide Nacionālajā botāniskajā dārzā” ietvaros.

Ieeja: iegādājoties ieejas biļeti botāniskajā dārzā. 

 

 

 

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.