• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Vides izglītības un informācijas centra 'Botania' ēku rotās Luksemburgas rozes

Vides izglītības un informācijas centra 'Botania' ēku rotās Luksemburgas rozes

|02.05.22.|

2022.gadā aprit 100 gadi kopš Latvijas un Luksemburgas diplomātisko attiecību nodibināšanas un 30 gadi - kopš to atjaunošanas 1992. gadā. Luksemburgas Lielhercogiste jau izsenis saukta par “rožu zemi”. Tādēļ par simbolisko dāvanu Latvijai, atzīmējot šo dubulto jubileju, tika izvēlētas rozes: 3 vēsturiskas un 4 jaunas Luksemburgas izcelsmes šķirnes. Tās tika iestādītas 2. maijā Nacionālajā botāniskajā dārzā pie topoša Vides izglītības un informācijas centra “Botania” jaunbūves. Rožu stādīšanā piedalījies Luksemburgas Lielhercogistes vēstnieks Latvijā un Lietuvā Pauls Šmits, Luksemburgas Lielhercogistes goda konsule Kristiāna Libāne-Šķēle un Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors Andrejs Svilāns.

“Šīs rozes mums ir ļoti nozīmīga dāvana, bet viņas nāk no siltākas zemes, kur valda rozēm labvēlīgāks klimats. Tādēļ esam tām sameklējuši siltu vietu pie jaunā Vides izglītības un informācijas centra dienvidaustrumu sienas, kura ir pasargāta gan no ziemeļu saliem, gan no valdošiem rietumu vējiem, un vienlaicīgi atklāta rīta saulei,” saka Nacionālā botāniskā dārza rožu kolekcijas kuratore Ilma Nereta “Ceram ka šis draudzības vēstnieces veiksmīgi iedzīvosies mūsu dārzā un nākamgad priecēs apmeklētājus ar skaistiem ziediem”.

Atgādinām, ka Vides izglītības un informācijas centra “Botania” ēka tika nodota ekspluatācijā 2021. gada decembrī. Šobrīd botāniskā dārza darbinieki veido tā izglītojošas ekspozīcijas saturu.

Vides izglītības un informācijas centra finansējumu nodrošināja projekts Nr.5.4.2.2/17/I/002 “Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālās nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru”, kas tika realizēts ar ES Kohēzijas fonda atbalstu. Projekta mērķis ir attīstīt valsts vides monitoringa un kontroles sistēmu, pilnveidojot atbildīgo iestāžu tehnisko nodrošinājumu, kā arī veicināt sabiedrības līdzdalību vides pārvaldībā, modernizējot nacionālas nozīmes vides izglītības un informācijas centrus un īstenojot sabiedrības iesaistes pasākumus.

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.