• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Dainas Šulcas gleznu izstāde 'Dekoratīvā daba'

Dainas Šulcas gleznu izstāde 'Dekoratīvā daba'

|12.10.2020|

Cik pati sevi atceros, vienmēr esmu vēlējusies gleznot. Lai aizpildītu šo tukšumu, bērnībā radoši izpaudos skolā - ilustrējot sienas avīzes, zīmējot Jaungada apsveikumu kartiņas skolas pastam, ar krāsainiem zīmuļiem un flomasteriem noformējot atmiņu klades vai izdaiļojot pionieru pulciņa dienasgrāmatas.

Studējot Latvijas  Universitātē un vēlāk, pieķēru sevi pie domas – ja man bija slikts vai nomākts garastāvoklis, es skatījos gleznu reprodukciju albūmus. Maiju Tabaku, Ausekli Baušķenieku, pasaules dižgarus – Van Gogu, Monē, Sezānu. Krāsu pasaule izkliedēja visas pelēkās domas.

Kad pirms vairāk nekā 10 gadiem man beidzot “parādījās” vairāk brīva laika – es uzreiz sapratu – eju mācīties gleznot, un klauvēju pie Jelgavas Tautas mākslinieku studijas durvīm, kur mans pirmais gleznošanas skolotājs bija un vēl tagad ir Ivars Klaperis. Es biju sajūsmā, es staroju. Pārnākusi mājās es visiem stāstīju: “Tas ir tik vienkārši. Tu paņem tieši to krāsu, ko Tu redzi, un uz audekla ieliec tieši tajā vietā, kur tā ir dzīvē.” Bet vēlāk sapratu, ka nemaz tik vienkārši tas viss nav …

Pēc tam glezniecību mācījos Kirsten Marete Brondum studijā Dānijā un Latvijas Mākslas akadēmijas gleznošanas kursos.

“Dekoratīvā daba” ir manu gleznu izstāde

Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī ir apskatāmas manas oriģinālgleznas, kas tapušas Dānijā un Latvijā no 2012. līdz 2020. gadam. Tie ir darbi, kas nākuši tieši no manis – nekopējot un neatdarinot citus māksliniekus. Tāpēc es uzdrošinos teikt, ka katra glezna man ir kā bērns. Manis radīta. Dažas gleznas tapušas gada laikā un ilgāk, dažas radušās pāris dienās.

Es gleznoju savā brīvajā laikā, un eļļas glezniecībai ir tā priekšrocība, ka iesāktu darbu varu turpināt pat pēc vairākiem mēnešiem vai gada.

Daba ir noteicošā tēma manās gleznās - iespējams, tāpēc, ka vienmēr esmu dzīvojusi tur, kur ir daudz koku, parku, dārzu un jūra. Un vēl – daba man šķiet skaista, nepārspējama un dziļa.

Manās gleznās ir redzami kadiķi saulē, rozes vāzē, tūjas pie parka celiņa, lieli lapu koki, virši purvā un purva bērzi saules lēktā, meža ceļš, briestoša labība negaisam tuvojoties, ziedoša ābele un aitiņas, baltas pujenes, hortenzijas un jūra.

Es gleznoju ar eļļas krāsām uz audekla. Un gleznojot aizraujos. Pret gleznošanu attiecos ļoti nopietni, un vēlos glezniecības pasaulē iet tālāk, dziļāk un augstāk. Es neapstāšos …

Pēc profesijas esmu radošā darbiniece

To saku tāpēc, ka visiem profesionālajiem procesiem cenšos pieiet radoši.

Trīs reizes esmu beigusi Latvijas Universitāti – man ir divi maģistra grādi: žurnālistikā un sociālajās zinātnēs, un augstākā profesionālā izglītība starptautiskajās attiecībās. Zinu latviešu, krievu, angļu un dāņu valodas. Esmu strādājusi par žurnālisti, komunikāciju un mārketinga vadītāju akciju sabiedrībās “Diena” un “Latvijas Mediji”, kā arī valsts pārvaldē.

Tagad strādāju par Rīgas plānošanas reģiona remigrācijas koordinatori un palīdzu Latvijas cilvēkiem atgriezties mājās. Mans darbības lauks ir Rīgas reģions. Interesi atgriezties Salaspilī, man kā remigrācijas koordinatorei,  vēlēšanos izteikušas 14 ģimenes. Tagad par Salaspili un, cik plašs ir botāniskais dārzs, es viņiem varēšu pastāstīt daudz vairāk un daudz saistošāk. Sazinoties ar remigrantiem un apsveicot viņus Lieldienās vai Līgo svētkos, izmantoju fragmentus no savām gleznām, kas tematiski atbilst notikumam.

Iespēja savas gleznas izstādīt Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī man ir patiesi liels notikums.

Es būšu ļoti priecīga, ja atradīsiet laiku apskatīties manu izstādi, un es ļoti ceru, ka tā jums patiks, un vēl – kritiku uztveru ļoti veselīgi.

 

Daina Šulca

 

Ieeja: iegādājoties ieejas biļeti botāniskajā dārzā, oranžērijas darba laiks no trešdienas līdz svētdienai, no 9:00 līdz 18:00.