• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Guntara Zaķa gleznu un Terēzes Zaķes keramikas izstāde

Guntara Zaķa gleznu un Terēzes Zaķes keramikas izstāde

|21.12.21.|

Esam par reālu dabas skaistumu, par tīru domu, par emocionālu skaidrību. It īpaši tagad, kad esam sastapušies ar globālo sasilšanu, ar dabas piesārņošanu neticamos apmēros, ar samocītām mākslas formām, kuras tev mēģina iestāstīt kā sevišķu līmeni, kuru nesaprotam izglītības trukuma dēļ un viedokļu sašķelšanos daudz mazmazītiņos gabaliņos. Īpaši tagad.

Nu speram soļus pretim tam, no kā esam nākuši! Atkāpjamies no tukšām frāzēm un iegūstam spēku reālos procesos! Daram to tagad!

Savos darbos es gribu parādīt cik skaists ir tas dzīvais, kas mums apkārt! Ka nevar taču visu laiku cilvēkus barot ar nepieciešamību šokēt, pārsteigt, izklaidēt! Ka skaistais nav vecmodīga kategorija mākslā un dabā un ja arī ir, tad tā ir tik pat vecmodīga un būtiska kā mīlestība..- atcelsim? Nevar visu laiku izķēmot, deformēt un abstrahēt līdz absurdam. Nevar. Mēs dzīvojam starp šādiem darbiem ik uz soļa un tas iedarbojas uz mūsu psihi, emocijām, domāšanu veidojot neskaidrību, jucekli, domas haosu. Interesantu, bet haosu.

Ieiesim dabā vēlreiz. Tīrām domām, atvērtu sirdi un pozitīvu skatu uz to, ko redzam! Varbūt varam nonākt pie vēlviena sākuma. Sākuma, kurš aizvedīs citur... Kur? Esam par šo laiku pieauguši vairāk. Dēļ pašu pielaistām kļūdām. Varbūt tas mums dos iespēju arī mūsu cilvēkdzīvi veidot skaistāku? Varbūt.

Manas gleznas? Tehniski - akrils. Darbu pielikmā lasāmas arī manas domas. Stilistiski? - Esmu pats par sevi. Negribu turpināt to, kas redzams akadēmiskajā mākslā un māca neredzēt skatītāju. Gribu būt ar jums. Saprotams, tīrs, skaidrs un pozitīvs. Esmu šī ceļa sākumā un kā bērnam, kurš sper pirmos soļus, man tik ļoti nepieciešams jūsu atbalsts. Esmu uz pareizā ceļa? Esmu?

Keramika - noteikti tā ir sirdslieta. Abi esam beiguši mākslas akadēmiju, bet ne to nodaļu, kurā tagad abi darbojamies. Tas palīdz izveidot daudz personiskāku stilistisku un nav ar kādas konkrētas skolas vai katedras rokraksta zīmogu. Abi strādājam savā auklētajā Terēzes Zaķes mākslas studijā, kur mācam citus - gan bērnus, gan pieaugušos gleznot, zīmēt, veidot no keramikas, apgleznot. Bet te arī paši mācamies no saviem audzēkņiem radīt to, pēc kā tiešām cilvēki tiecas. Abi esam priecīgi un laimīgi par šo sadarbības iespēju. Un ļoti ceram, ka tas ir redzams abu mūsu darbos - gleznās un keramikas darbos.

macibas@gmail.com
makslasstudija@gmail.com
https://www.makslasstudija.com/
https://www.keramikassalons.com/
https://makslasstudija.wixsite.com/salons/menu

 

Guntars Zaķis
Terēza Zaķe

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.