• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Nacionālajā botāniskajā dārzā pieejams audio gids

Nacionālajā botāniskajā dārzā pieejams audio gids

|03.06.21.|

Dārza teritorijā izveidotas 5 pastaigu takas, no kurām četras āra ekspozīcijās, bet viena – oranžērijā. Dodoties pastaigā, aicinām apmeklētājus lejuplādēt NBD audio gida aplikāciju un 100 izzinošos stāstos iepazīt vienu no skaistākajiem Eiropas botāniskajiem dārziem!

Raibā taka, kuras sākums ir pie ieejas NBD, caur pasaku mežu - tūju aleju, aizvedīs Jūs izzinošā ceļojumā kurā iepazīsiet visērkšķaināko botāniskā dārza koku - Trīsērkšķu gledīciju, dinozauru laikabiedru – Relikto metasekvoju, mūsu Dienvidnieci, kas iemācījusies sadzīvot ar aukstajām ziemām – Floridas purvcipresi un daudzus citus gan augumā diženus, gan krāsu un formu ziņā pārsteidzošus augus.

Ziedu taka apmeklētājus aizvedīs smalkā krāsu un formu ceļojumā, dažādos gadalaikos atklājot citādu vaigu. Agrā pavasarī plauks akmeņdārzs, vasaras vidū ziedos rotāsies peonijas un parka rozes, rudens pusē dālijas. Un pat tad, kad zemi klās rudens lapas, rudens salnās rotāsies graudzāles un virši.

Dendrologa taka ir ne tikai NBD lepnums, bet visas Latvijas lepnums – tajā mājo vairāk nekā 4000 kokaugu dažādību, starp kurām arī visiem tik ļoti pazīstamie bērzi, liepas, zirgkastaņas alkšņi u.c.

Kā vēsta nosaukums “Saimnieka taka”, šī taka būs piemērota tiem, kas vēlas izzināt Latvijai raksturīgās faunas dažādību – pārtikas un aromātiskos augus, biotopus, irbenes, mārsilu u.c. augus, kas nereti aug mūsu vecmāmiņu dārzos.

Lai arī katra no takām sevī glabā kādu eksotisku dārgumu, taču viena no eksotiskākajām noteikti ir NBD Oranžērija. Šī būs īsts putukrējums eksotisko augu baudītājiem – papaija, vīģes, monsteras, olīve, strelīcija, eikalipts u.c. augi.

Audiogida stāstījumu iespējams klausīties secīgi, sekojot norādēm, kas izvietotas NBD teritorijā un tas pieejams 5 valodās – latviešu, krievu, angļu, vācu un lietuviešu. Latviešu valodā audiogids Jūs uzrunās Nacionālā botāniskā dārza darbinieku balsīs.

Aplikāciju “Nacionālais botāniskais dārzs” bez maksas var lejupladēt savā telefonā Google Play/App Store vietnē.

Projekts “Vides informācijas pieejamības pilnveidošana NBD ekspozīcijās ar audiogida pakalpojuma ieviešanu” (Nr.1-08/114/2020) tapis ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu.

 

 

 

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.