• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Augu veselības orientēšanās spēle

Augu veselības orientēšanās spēle

|29.05.2020|

No 2020. gada 29. maija līdz 1. oktobrim Nacionālā botāniskā dārza apmeklētājus aicināsim piedalīties augu veselībai veltītā orientēšanās spēlē un iepazīt izplatītākos augu veselību un bioloģisko daudzveidību apdraudošos kaitēkļus un slimības. Spēle tapusi Starptautiskā augu veselības gada ietvaros sadarbībā ar Valsts augu aizsardzības dienestu.

Orientēšanās spēles mērķis ir radīt izpratni par veselīgu augu nozīmi un nepieciešamību tos aizsargāt, iepazīstinot apmeklētājus ar organismiem, kas apdraud augu veselību. 

Piedalīties spēlē varēs ikviens Nacionālā botāniskā dārza apmeklētājs. Spēles darba lapas būs iespēja saņemt pie abām ieejām – Tūrisma informācijas centrā un pie Rīgas ielas vārtu dežurantes. Dalībniekiem jāatrod kartē ar cipariem atzīmētie augi, jāiepazīstas ar informāciju, kas izvietota informatīvajās plāksnēs, un jāaizpilda krustvārdu mīkla. Aizpildītā spēles uzdevuma lapa pie izejas jānodod Tūrisma informācijas centra konsultantei vai Rīgas ielas dežurantam. Ja krustvārdu mīkla būs aizpildīta pareizi, dalībnieks piedalīsies vērtīgu balvu izlozē. Balvu izlozi Valsts augu aizsardzības dienests veiks pēc spēles noslēguma 2020. gada 1. oktobrī.

Starptautiskais augu veselības gads ir svarīga Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas Starptautiskās augu aizsardzības konvencijas (IPPC) iniciatīva. Iniciatīvas mērķis ir uzsvērt augu veselības nozīmi pārtikas drošības uzlabošanā, vides un bioloģiskās daudzveidības aizsardzībā un ekonomiskās attīstības veicināšanā. Veselīgi augi ir pamats dzīvei, ekosistēmas funkcijām un pārtikas nodrošinājumam. Augu kaitēkļi un slimības bojā kultūraugus, samazina pārtikas pieejamību un palielina tās izmaksas. Augu veselības gada devīze ir "Sargājot augus, sargājam dzīvību!".

Vairāk informācijas par Augu veselības gada aktivitātēm: http://www.vaad.gov.lv/sakums/informacija-sabiedribai/starptautiskais-augu-veselibas-gads-2020.aspx

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.